List/Grid

Video Subscribe to Video

Serbët, Edikti i Milanos dhe Këshilli i Nikeas

Serbët, Edikti i Milanos dhe Këshilli i Nikeas

Serbët, Edikti i Milanos dhe Këshilli i Nikeas Ajo që më shtyri në kompletimin e këtij shkrimi ,duke u thirrur në referenca të sigurta është që serbëve t`iu bëhet e… Read more »

Terpan-di, njihet si nje nder më të njohurit kengëtare te lashte qe vargjet e Homerit i interpretonte pa ja humbur emrin poetit te madh.

Terpan-di, njihet si nje nder më të njohurit kengëtare te lashte qe vargjet e Homerit i interpretonte pa ja humbur emrin poetit te madh.

Terpan-di, njihet si nje nder më të njohurit kengëtare te lashte qe vargjet e Homerit i interpretonte pa ja humbur emrin poetit te madh, babait te shkrimtareve të botes, dhe,… Read more »

Dëbimi i “muslimanëve “ nga Serbia ?

Dëbimi i “muslimanëve “ nga Serbia ?

Dëbimi i “muslimanëve “ nga Serbia ? Po flasim me “gjuhën” e serbëve , gjuhë me të cilën shkruhet e “ vërteta “ serbe për dëbimin e shqiptarëve nga tokat… Read more »

Me jepni armen e djalit se dua te coje amanetin e tij ne vend ,clirimin e Kosoves..

Me jepni armen e djalit se dua te coje amanetin e tij ne vend ,clirimin e Kosoves..

Histori Shqiptare… Babai mer armen e djalit pas renies deshmore dhe vazhdon luften … Historia e Milazim Harifit nga Gjilani pas renies deshmore te djalit Skifter Harifi duke luftuar ne… Read more »

Shkupi, një histori ilire – Top Channel Albania – News – Lajme TopChannelAlbania TopChannelAlbania

Shkupi, një histori ilire – Top Channel Albania – News – Lajme TopChannelAlbania TopChannelAlbania

 

Mos shiko çka ka me ba për ty atdheu, ma mirë pyet veten çka mundesh ti me ba për të… J . F . Kennedi

Mos shiko çka ka me ba për ty atdheu, ma mirë pyet veten çka mundesh ti me ba për të… J . F . Kennedi

Ky prezentim tregon një pjesë të punës tre vjeçare, përmes fotografisë. Në këtë përmbajtje paraqitet një pjesë e trashigimisë natyrore dhe kulturore historike të Malësis së Madhe. Labeatët poashtu ofrojnë… Read more »

Ndermarje per mbrojtjen e gjallesave ne bregdetin e Adriatikut. Nga Ahmet Zani

Ndermarje per mbrojtjen e gjallesave ne bregdetin e Adriatikut. Nga Ahmet Zani

Qendra për Studimin dhe Ndihmën e Parë për Breshkat Detare në Patok vjen si një financim i projektit NETCET: “Rrjeti për Ruajtjen e Cetaceve dhe Breshkave Detare në Adriatik”. Projekt… Read more »

Festim Krasniqi, këngëtar dhe instruktor i karatesë.. Nga : Ardi Nokaj Prishtine.

Festim Krasniqi, këngëtar dhe instruktor i karatesë.. Nga : Ardi Nokaj Prishtine.

Festim Këngëtari më i ri i estradës sonë kosovare Festim Krasniqi, i cili ka lansuar këngën e tij të parë baladën e titulluar “Faj nuk kam” të realizuar në “AntaX… Read more »

Filmi Dokumentar, “DARDANET”, themeluan Trojen, Romen, Londren,Parisin etj…Pjesa e DYTE.  from Kol Marku

Filmi Dokumentar, “DARDANET”, themeluan Trojen, Romen, Londren,Parisin etj…Pjesa e DYTE. from Kol Marku

Filmi Dokumentar, "DARDANET", themeluan Trojen, Romen, Londren,Parisin etj…Pjesa e DYTE. from Kol Marku on Vimeo.  

KANTAUTORI ZIJA SARAÇI DO KËNDOJ KËNGËN E MARINARIT         NË “SANREMO MUSIC AWARDS” DHE MONTECARLO, SI PËRFAQËSUES I KËNGËS SHQIPTARE.

KANTAUTORI ZIJA SARAÇI DO KËNDOJ KËNGËN E MARINARIT NË “SANREMO MUSIC AWARDS” DHE MONTECARLO, SI PËRFAQËSUES I KËNGËS SHQIPTARE.

KANTAUTORI ZIJA SARAÇI DO KËNDOJ KËNGËN E MARINARIT NË “SANREMO MUSIC AWARDS” DHE MONTECARLO, SI PËRFAQËSUES I KËNGËS SHQIPTARE. Kantautori Zija Saraci i cili prej 12 vjetësh jeton në Firence… Read more »