List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Shqipëria zgjidhet vendi ku do të ngrihet Sekretariati i Fondit të Ballkanit Perëndimor

Shqipëria zgjidhet vendi ku do të ngrihet Sekretariati i Fondit të Ballkanit Perëndimor

Sipas faqes se Ministrise se Jashjtme te republikes Shqipetare . Ministri Bushati mori pjesë sot në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Grupit të Vishagradit dhe të Ballkanit… Read more »

Gazeta me e madhe serbo malazeze Vesti, e ka botuar intervisten me perpiluesin platformes per   Shqiperine Natyrale K Danaj , me titullin: Shqiptaret ne Mal te Zi, deshirojne Shqiperine Natyrale

Gazeta me e madhe serbo malazeze Vesti, e ka botuar intervisten me perpiluesin platformes per Shqiperine Natyrale K Danaj , me titullin: Shqiptaret ne Mal te Zi, deshirojne Shqiperine Natyrale

I intervistuar nga gazeta serbo malazeze Vesti, Ideatori dhe perpiluesi i platformes per Shqiperine Natyrale Koco Danaj eshte shprehur se Politikanët janë të përkohshme, kombi është i përjetshëm “Prandaj mua… Read more »

Rama: Minus i madh para racizmit. 20 mijë tifozë kuqezi në Shkodër ndaj Serbisë .  Autor: Gazeta Shqip

Rama: Minus i madh para racizmit. 20 mijë tifozë kuqezi në Shkodër ndaj Serbisë . Autor: Gazeta Shqip

Pas një reagimi të shkurtër në “FB” pas vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri, kryeministri Edi Rama ka pritur mesditën për të dalë në një konferencë shtypi për të dhënë… Read more »

Vucic i shtyn viziten Rames..

Vucic i shtyn viziten Rames..

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç, patën këtë pasdite një bisedë telefonike. Ata ranë dakord se incidentet që shoqëruan ndeshjen e… Read more »

Krasniqi i kunder pergjigjet  deklaratave te kryeministrit Serb,Aleksander Vuçiq.

Krasniqi i kunder pergjigjet deklaratave te kryeministrit Serb,Aleksander Vuçiq.

Reagimi i plotë i Krasniqit kunder deklaratave te kryeministrit Serb,Aleksander Vuçiq. Makthi dhe tmerri i Evropës ishte dhe është politika për Serbi të Madhe Vuçiq thotë: “Njerëzit qe thonë se… Read more »

Ja agjenda e Edi Ramës në Serbi, vizitë edhe në Preshevë dhe Bujanoc

Ja agjenda e Edi Ramës në Serbi, vizitë edhe në Preshevë dhe Bujanoc

InfoKosova… Vetë kryeministri Rama është i vendosur për të mos e anuluar vizitën pavarësisht incidentit të ndodhur në Beogard, por duket se në dilemë është vetë kryeministri serb, i cili… Read more »

Deklaratë e Ministrisë së Punëve të Jashtme për ngjarjet në Beograd

Deklaratë e Ministrisë së Punëve të Jashtme për ngjarjet në Beograd

Tirane 16 Tetor 2014 Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë hedh poshtë me vendosmëri baltosjen politike të ndërmarrë nga udhëheqësit kryesorë të Serbisë kundër popullit dhe shtetit shqiptar. Deklaratat… Read more »

Deklaratë e Ministrit të Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, mbi ngjarjet e Beogradit

Deklaratë e Ministrit të Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, mbi ngjarjet e Beogradit

Përshëndetje të gjithëve, Përfitoj nga rasti për të informuar opinionin publik në lidhje me disa zhvillime të pakëndshme në prag, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes ndërmjet kombëtareve të Shqipërisë… Read more »

Ndihmës-sekretarja e SHBA-së u dërgon porosi liderëve të Ballkanit

Ndihmës-sekretarja e SHBA-së u dërgon porosi liderëve të Ballkanit

Washington, Prishtinë 6 Tetor 2014 – Ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland ka përcjellë porosi paralajmëruese për liderët e Ballkanit. Ajo në një fjalim në forumin strategjik për Evropën Qendrore… Read more »

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ,takime me liderët e partive politike

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ,takime me liderët e partive politike

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, në kuadër të procesit të lehtësimit të diskutimeve me liderët e partive politike parlamentare, ka takuar sot në takime të veçanta, kryetarin… Read more »