List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Zhvillon punimet koferenca e Monarkisteve Mirdite..

Zhvillon punimet koferenca e Monarkisteve Mirdite..

DEMOKRATET RIGJEJNE VETEN TEK MONARKISTET, ISH KREU I PD GJON NDOJ ZGJIDHET KRYETAR I PLL MIRDITE. ILIRIA TV Me datën 15. 11. 2014 rreth orës 10:30 Partia ”Levizja e Legalitetit”… Read more »

Sa e ligjshme ishte Konferenca e Londrës ?

Sa e ligjshme ishte Konferenca e Londrës ?

Konferenca e Londrës nuk është një konferencë zyrtare. Që në fillim, ajo mori vendim që të mos mbante proces-verbal. Një veprim i tillë, të kujton veprimet e atij që bën… Read more »

Shtypi Malazez: Prapa Listes per Shqiperi Natyrale, qendron Perendimi…

Shtypi Malazez: Prapa Listes per Shqiperi Natyrale, qendron Perendimi…

Sipas malazezeve, prapa Listes per Shqiperi Natyrale eshte Londra, Brukseli dhe Uashingtoni. Dhe sipas tyre, Lista per Shqiperi Natyrale financohet nga keto qendra. Komplet mashtrim, Lista per Shqiperi Natyrale mbahet… Read more »

Festë në Preshevë, Rama shpallet “Qytetar Nderi”: Do mbrojmë interesat e shqiptarëve

Festë në Preshevë, Rama shpallet “Qytetar Nderi”: Do mbrojmë interesat e shqiptarëve

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka mbërritur pak para mesditës së sotme nga Beogradi në Preshevë. Gjithçka ka qenë e organizuar mirë në sheshin “Liria”, ku me qindra e mijëra… Read more »

Rama – Vuçiç ….Civilizimi perballe Obskurantizmit. Opinion nga Adriatik Dosti.

Rama – Vuçiç ….Civilizimi perballe Obskurantizmit. Opinion nga Adriatik Dosti.

Opinion Aspak e deshiruar nga serbet ,e mezipritur nga Rama …ne fund te fundit as edhe e parashikuar ose e protokolluar por saktesisht e detyruar dhe e urdheruar ….nisi ne… Read more »

Shtypi ndërkombëtar: Incident diplomatik mes dy rivalëve të Ballkanit

Shtypi ndërkombëtar: Incident diplomatik mes dy rivalëve të Ballkanit

Shtypi ndërkombëtar e ka cilësuar si një incident diplomatik përplasjen mes kryeministrit shqiptar Rama dhe atij serb Vuçiç për çështjen e Kosovës. Gazeta prestigjioze amerikane “The Washington Post”, ka shkruar… Read more »

Edi Rama në Beograd: Kosova e pavarur realitet i pamohueshëm

Edi Rama në Beograd: Kosova e pavarur realitet i pamohueshëm

Botuar ne portalin Zeri Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp me homologun e tij serb, ka thënë se Kosova është një shtet i pavarur dhe ky realitet nuk kthehet… Read more »

Kosova “përplas” Ramën dhe Vuçiçin ..Sipas   Bota Sote.

Kosova “përplas” Ramën dhe Vuçiçin ..Sipas Bota Sote.

Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp me homologun e tij serb, ka thënë se Kosova është një shtet i pavarur dhe ky realitet nuk kthehet më pas,. Ai ka… Read more »

Zbardhen detaje te programit te vizites se kryeministrit Edi Rama  ne Beograd

Zbardhen detaje te programit te vizites se kryeministrit Edi Rama ne Beograd

Vizita , më datën 10 nëntor 11:00 Takimi “kokë më kokë” Rama-Vuçiç 11:30 Takimi mes dy delegacioneve 12:30 Konferenca për shtyp e dy Kryeministrave 16:00 Rama do të takohet me… Read more »

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME ,TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES.

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME ,TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES.

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES. Te gjitha forcat politike ne Shqiperi ,sidomos ato kryesore si PD e PS sa… Read more »