List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Elez.. Nga Vaso Papaj

Elez.. Nga Vaso Papaj

Ne vijim te ciklit: Ata qe vuajten tmerin komunist …Gjenocidi Komunist Ne Shqiperi. Elez Në një fjetore bosh aksionistësh të pashë për herë të parë, Netëve pafund, kur me mushkonjat… Read more »

« Thaqi në një demokraci funksionale nuk do të mund të bëhej president»

« Thaqi në një demokraci funksionale nuk do të mund të bëhej president»

« Thaqi në një demokraci funksionale nuk do të mund të bëhej president» Ardi Nokaj·2016-02-23 Në një vend si është Kosova ka nevojë që në postin e presidentit të ketë… Read more »

PSE PËRKRAHET POLITIKA NËNSHTRUESE ME SHKJAUN?

PSE PËRKRAHET POLITIKA NËNSHTRUESE ME SHKJAUN?

PSE PËRKRAHET POLITIKA NËNSHTRUESE ME SHKJAUN? Një klas politike e vitetve 20-ta kompletë njerëz matufësh e tradhtarësh. Qëllimi i këtij shkrimi është, së pari të tregojë se si linja politike… Read more »

Takim  i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Takim i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Shqiptaret tashme te Vendosur ne rrugen e tyre te pakthyeshme per Bashkepunim dhe Zhvillim Mbarekombetar! Në një sallë të mbushur mbi kapacitetin, në Muzeun Kombëtar në Tiranë, përfaqësues të Lëvizjes… Read more »

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI.. Opinion nga Afrim Caka

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI.. Opinion nga Afrim Caka

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI Një ideologji e çuditshme tradhtarësh! Largë duartë nga politika! Nuk mund ta presim këtë gjë nga… Read more »

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë Komunikatë Nr.: 0011 Si subjekt i ri dhe me synim të zhvillimit të gjithanshëm të… Read more »

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi.

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi.

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi Bota Sot | 12.09.2015 12:16 Këshilltarët komunalë të tri komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, kanë miratuar me unanimitet themelimin… Read more »

ABSH :  Përkushtim që të jemi sa më të bashkuar.. Nga Hajrulla Buzani

ABSH : Përkushtim që të jemi sa më të bashkuar.. Nga Hajrulla Buzani

FJALË PËRSHENDETËSE PËR ANTARËT E ALEANCES SË BASHKUAR SHQIPTARE (ABSH) Të nderuar miq, antar, idhtarë dhe përkrahës të Aleances se Bashkuar Shqiptare,   Viti 2015 është një vitë ku ne… Read more »

Diaspora . Formimi i një strukture të re politke në Kosovë,  Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Nga  Hajrulla Buzani

Diaspora . Formimi i një strukture të re politke në Kosovë, Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Nga Hajrulla Buzani

Formimi i një strukture të re politke në Kosovë, Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Gurëthemelet e para të strukturës së re politike u vunë më 28.06.2015, në Hennef te Gjermanisë, ku… Read more »

RAMA: ÇËSHTJA E DETIT ËSHTË ÇËSHTJE ME INTERES KOMBËTAR DHE QEVERIA SHQIPTARE NUK E NEGOCION INTERESIN KOMBËTAR

RAMA: ÇËSHTJA E DETIT ËSHTË ÇËSHTJE ME INTERES KOMBËTAR DHE QEVERIA SHQIPTARE NUK E NEGOCION INTERESIN KOMBËTAR

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në konferencën për mediat me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç u ndal edhe tek marrëdhëniet me Greqinë. Në fjalën e tij Rama theksoi se Shqipëria ka… Read more »