List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Ambasadori Lu e siguroi Ministrin për mbështetjen e vazhdueshme të qeverisë së Shteteve të Bashkuara

Ambasadori Lu e siguroi Ministrin për mbështetjen e vazhdueshme të qeverisë së Shteteve të Bashkuara

Mare nga faqe iformative e ambasades SHBA në Tiranë. Sot, Ambasadori Donald Lu zhvilloi takimin e tij të parë me Ministrin e Punëve të Jashtme Ditmir Bushati. Të dy ranë… Read more »

Gazeta CHARLIE HEBDO thyen rekordin e shitjeve.

Gazeta CHARLIE HEBDO thyen rekordin e shitjeve.

Nga: Leon Molla CHARLIE HEBDO, në këtë numër ka thyer rekordin e shitjeve, që në orën 03:00 të mëngjesit njerëzit mbanin rradhën për të pritur blerjen e gazetës e cila… Read more »

PARIS . Marshim paqësor kundër terorizmit .Sipas te dhenave nga Franca reth 1 milion pjesmarës.

PARIS . Marshim paqësor kundër terorizmit .Sipas te dhenave nga Franca reth 1 milion pjesmarës.

Kortezhi i qytetareve parizianë dhe i liderëve botrorë në Paris, kundër terrorizmit! Leon Molla Sot në marrshimin për kujtim të ekzekutuarve nga dy vëllezërit terrorist Algjerian në ambjentet e Revistës… Read more »

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN  Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI Në mbasditen e datës 09 janar 2015, Z. François Subiger, Shef i Medias në Organizatën e… Read more »

Paris, vriten tre pengmarrësit

Paris, vriten tre pengmarrësit

Lajmi i publikuar nga VOA – Zëri i Amerikës Autoritetet franceze thanë se dy të dyshuarit për sulmin e kësaj jave në gazetën Charlie Hebdo janë vrarë dhe pengjet e… Read more »

Kjo eshte dhimbja me e madhe e shekullit per gazetaret e Europes dhe Botes!!!! Solidaritet !!!

Kjo eshte dhimbja me e madhe e shekullit per gazetaret e Europes dhe Botes!!!! Solidaritet !!!

Unioni i Gazetareve Shqiptare UGSH ndien dhimbjen me te thelle per jetet e humbura te kolegeve te “Charlie Hebdo”. Apel per denimin e autoreve dhe solidaritet me gazetaret e Parisit!… Read more »

Arizona ,ulet deri në 50% cmimi i shitjes me pakicë i karburantit.

Arizona ,ulet deri në 50% cmimi i shitjes me pakicë i karburantit.

Shënja të mira në këtë fillim viti në SHBA … Rënie deri në 50% e çmimit të karburanteve. Sipas analistëve të ekonomisë kjo vjen si pasoj e masave te mara… Read more »

Maqedoni: Studentët dalin në protestë kundër ndryshimeve në ligjin për arsimin e lartë

Maqedoni: Studentët dalin në protestë kundër ndryshimeve në ligjin për arsimin e lartë

Me shumicë votash Parlamenti i Maqedonisë miratoi ndryshimet në ligjin për arsimin e lartë, duke mos i marrë parasysh protestat e profesorëve dhe studentëve. Pavarësisht protestave nga ana e studentëve… Read more »

BE-ja Ben thirje qeveritareve kosovare .. Ndaloni eksodin . Nuk ka azil per shtetasit Kosovare

BE-ja Ben thirje qeveritareve kosovare .. Ndaloni eksodin . Nuk ka azil per shtetasit Kosovare

Ikjet masive drejtë vendeve të perëndimit, që ka marrë hov dy muajt e fundit ne Kosove , ka shqetësuar edhe përfaqësuesit e Bashkimit Evropian të akredituar në Prishtine . Ata… Read more »

Sa Shqiptare jetojne ne Maqedoni.?

Sa Shqiptare jetojne ne Maqedoni.?

Jo një herë, por ku ta dish për të satën herë është bërë kjo pyetje për numrin e popullsisë shqiptare në Maqedoni. Këtë e bënë më tërheqëse të dhënat zyrtare… Read more »