List/Grid

Bota Subscribe to Bota

A mundet të quhet një shtet mikë apo vëlla Turqia?!!!!

A mundet të quhet një shtet mikë apo vëlla Turqia?!!!!

Turqia nuk lejon shkollën shqipe Në Turqi jetojnë rreth 6 milionë shqiptarë të harruar apo asimiluar; atyre nuk u lejohet ta mësojnë gjuhën shqipe as si gjuhë të huaj. Nëpër… Read more »

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Botuar ne Zemra Shqiptare…Kryeredaktoja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra, është nderuar me çmim prestigjioz ndërkombëtar nga Departamenti Amerikan i Shtetit(DASH) për guxim në Evropë, të cilin do t’ia ndajnë të… Read more »

CEREMONI ZYRTARE PËR PAVARËSINË E KOSOVËS  NË SHTËPINË E PËRFAQËSUESVE TË POPULLIT AMERIKAN NË  HARTFORD, KONEKTIKUT Fotoreportazh nga ARTUR VREKAJ

CEREMONI ZYRTARE PËR PAVARËSINË E KOSOVËS NË SHTËPINË E PËRFAQËSUESVE TË POPULLIT AMERIKAN NË HARTFORD, KONEKTIKUT Fotoreportazh nga ARTUR VREKAJ

Nën kujdesin e Qëndrës së Komunitetit Shqiptar, një organizim qytetar me Shqiptaro-Amerikanë i ligjëruar në shtetin e Konektikut, në shtëpinë e përfaqësuesve të popullit Amerikan, prej të hënës së kësaj… Read more »

OKB. Nuk kemi dhënë ndihma për Shqiperinë..

OKB. Nuk kemi dhënë ndihma për Shqiperinë..

OKB PËRGËNJESHTRON DEKLARATAT E QEVERISË SHQIPTARE Nga : LEON MOLLA Zyrtarët e Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë hedhur poshtë lajmin e dhënë nga qeveria Shqiptare se OKB ka ofruar… Read more »

Përplasje ideshë, apo diçka më e frikshme! Europa heq embargon e armëve ndaj Ukrainës.

Përplasje ideshë, apo diçka më e frikshme! Europa heq embargon e armëve ndaj Ukrainës.

Sipas rjeteve sociale dhe mediave të ndrzshme elektronike . Parlamenti Evropian mbrëmë në një seancë solli një Rezolutë duke i bërë thirrje vendeve anëtare të BE për të armatosur Ukrainën…. Read more »

Serbet e qeverisë, ende shprehen per Kosovën;  Isitucionet e Krahinës

Serbet e qeverisë, ende shprehen per Kosovën; Isitucionet e Krahinës

Pas shkarkimit të ministrit Jabllanoviq nga kryeministri aktual i Kosovës Mustafa ,kan nisur reagimet e palës Serbe duke lënë të nënkuptohet se pas kosultimeve me Beogradin do vendosin nëse do… Read more »

Tetovë: Mbi 100 veteranëve të UÇK-së, nuk po i lejohet hyrja në selinë e BDI-së. Sipas Klan.mk

Tetovë: Mbi 100 veteranëve të UÇK-së, nuk po i lejohet hyrja në selinë e BDI-së. Sipas Klan.mk

Verteranët e UCK-së kanë mbërritur para selisë së BDI-së në Reçicë të Tetovës. Ata tanimë disa orë po presin takimin me Alli Ahmetin, ashtu sic kishin paralajmëruar tanimë disa ditë,… Read more »

Zgjedhjet në Greqi. Kreu i SYRIZA, Tsipras: Vendi ndërron faqe, kemi mandat të ri.

Zgjedhjet në Greqi. Kreu i SYRIZA, Tsipras: Vendi ndërron faqe, kemi mandat të ri.

Marë nga www.alb365.com Greqi – Presidenti i Parlamentit Europian telefonon kreun e SYRIZA, Tsipras. Zgjedhjet, Schulz: Kjo është një fitore historike, një sukses i madh. Schulz do të shkoj në… Read more »

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Reuters raporton se Samaras ka thirrur liderin e SYRIZA-s, Alexis Tsiprasin, për t’i uruar fitoren. “Populli grek ka vendosur dhe ne e respektojmë vendimin e tij. Kam ndërgjegje të pastër…. Read more »

Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë”

Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë”

Nga Athina Aurora Gozhina. Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë” ATHINË – Duket tepër e rëndë gjendja ekonomike sociale javën e… Read more »