List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Vuçiq: Rasti i vëllezërve Bytyçi vazhdon të rëndojë marrëdhëniet amerikano-serbe..GAZETAEXPRESS

Vuçiq: Rasti i vëllezërve Bytyçi vazhdon të rëndojë marrëdhëniet amerikano-serbe..GAZETAEXPRESS

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të premten në Beograd se ka kërkuar nga shefi i Komisionit për hetimin e vrasjes së gazetarëve, Veran Matiq, të përfshihet në hetimet që… Read more »

Eurovizioni i 60 – Viene 2015

Eurovizioni i 60 – Viene 2015

Nje Festival qe nisi Artistikisht dhe perfundoi Politikisht…. Suedia me 365 pike pas votimit te 40 vendeve europiane plus Australine ka rrembyer mbreme ne Viene Trofeun e 60 te kenges… Read more »

NGA PROJEKT-IDE NË REALITET,,, Nga Artur Vrekaj

NGA PROJEKT-IDE NË REALITET,,, Nga Artur Vrekaj

NGA PROJEKT-IDE NË REALITET Qëndra Komunitare Shqiptare e Hartford,CT ka marrë dhuratë nga kompania e transportit Dattco një minibus ( Wheelchair Van), që do të dërgohet po si dhuratë nën… Read more »

Kadare nderohet me një ceremoni në Kongresin amerikan,, VOA . Zëri i Amerikës

Kadare nderohet me një ceremoni në Kongresin amerikan,, VOA . Zëri i Amerikës

Në ndërtesën e Kapitolit, në Uashington, u valëvit flamuri amerikan për nder të shkrimtarit Ismail Kadare dhe veprës së tij. Ky është një ritual që zakonisht u rezervohet amerikanëve të… Read more »

Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët…

Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët…

Mare nga gazeta Illyria . Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët Bazel (Zvicër), Prishtinë, 16 maj 2015 – Të mërkurën, më 13 maj, Dr. Sali Sefa, Konsull i Kosovës… Read more »

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ne Rovereto Itali..

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ne Rovereto Itali..

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ! Nga  Petrit Aliaj Rovereto Itali.  Një manifestim shumë i bukur, me ideator e themelues të shoqatës se parë në zonë z, Alfred… Read more »

Policët nga Maqedonia dikush i vuri në “thertore”, grupi i armatosur ka folur serbisht, shumë dilema?!

Policët nga Maqedonia dikush i vuri në “thertore”, grupi i armatosur ka folur serbisht, shumë dilema?!

Sipas © ZHURNAL.mk Shkup, 11 maj -Një pjestar i policisë maqedonase ka deklaruar për portalinwww.revulucioner.mk se se një nga kolegët polic i plagosur në Kumanovë ka thënë se grupi i armatosur… Read more »

Kumanovë: 15 policë të plagosur, 3 prej tyre në gjendje kritike

Kumanovë: 15 policë të plagosur, 3 prej tyre në gjendje kritike

Tensionohet situata në Maqedoni..Sipas mediave të ndryshme nga Tetova dhe Serbia…red. Tre policë janë në gjendje kritike dhe mjekët në Qendrën Emergjente në Shkup po të luftojë për jetën e… Read more »

SHBA:Nderoht heroizmi dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore

SHBA:Nderoht heroizmi dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore

Presidenti Nishani përshëndet votimin e rezolutës nga Senati i Nju-Jorkut për rolin e kombit shqiptar – Heroizmin dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore Nga Albany – New… Read more »

KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË.

KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË.

Nga: Iliria Tv KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË. Diten e dieshme  24. 04. 2015 Azil kërkuesit Shqiptar në… Read more »