List/Grid

Bota Subscribe to Bota

ShBA uron Shqipërinë për Ditën e Pavarësisë .VOA Zeri i Amerikes

ShBA uron Shqipërinë për Ditën e Pavarësisë .VOA Zeri i Amerikes

Në një mesazh në emër të Presidentit Barak Obama, Sekretari i Shtetit John Kerry uron Shqipërinë me rastin e 103 vjetorit të pavarësisë. Si një vend anëtar i NATO-s, thotë… Read more »

Presidenti i Serbisë i tmerruar tek sheh Jahjagën duke nënshkruar deklaratën e Samitit të Zagrebit. Botuar ne :  Bota Sot

Presidenti i Serbisë i tmerruar tek sheh Jahjagën duke nënshkruar deklaratën e Samitit të Zagrebit. Botuar ne : Bota Sot

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikolic shihet i tmerruar teksa sheh Presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga duke nënshrkuar Deklaratën e Samitit të Berdo-Brionit. Ky tmerr i Nikolicit, mund të jetë shkaktuar… Read more »

LAJM I MIRE: Miratohet legalizimi i emigrantëve dhe azilit për Shqiptarët. Sipas Lajmexpress

LAJM I MIRE: Miratohet legalizimi i emigrantëve dhe azilit për Shqiptarët. Sipas Lajmexpress

Emërtohet “Shpërndarje picash”, kusht vetëm gjermanishtja, jo më pagesa mujore në kontratë “Pizza Delivery”, është ligji i miratuar në Gjermani tri javë më parë për t’i dhënë fund fluksit të… Read more »

Wilhelm: Shqiptarët në Serbi janë të diskriminuar

Wilhelm: Shqiptarët në Serbi janë të diskriminuar

Pas vizitës treditore në jug të Serbisë, ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Heinz Wilhelm ka vlerësuar së shqiptarët në komunat e Bujanocit dhe Preshevës janë të diskriminuar dhe se këtë… Read more »

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,pas perplasjeve pozit opozit ne Kosove : Nuk mund të ketë asnjë marrëveshje jashtë vullnetit të popullit.

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,pas perplasjeve pozit opozit ne Kosove : Nuk mund të ketë asnjë marrëveshje jashtë vullnetit të popullit.

Sipas mediave ne Gjermani. Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka reaguar pas përplasjeve të sotme Pozitë-Opozitë brenda Kuvendit, si dhe për përplasjen mes policëve dhe protestuesve nëpër rrugët e Prishtinës… Read more »

Akte  terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. Sipas rtsh dhe Zeri.info

Akte terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. Sipas rtsh dhe Zeri.info

Akte terroriste në Paris Akte terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. 4 sulme të koordinuara në zemër të qytetit, kanë lënë të paktën 60 të vdekur,… Read more »

U.S. Embassy-Tirana

U.S. Embassy-Tirana

U.S. Embassy-Tirana Ambasada Amerikane mirëpret projekt propozime për programin Fondi i Ambasadorit për Trashëgiminë Kulturore 2016 (AFCP). Ky është një nga programet e shumta për të cilat Ambasada bashkëpunon me… Read more »

Vazhdojnë protestat në Rumani, kërkohen reforma.. Sipas Top Channel .

Vazhdojnë protestat në Rumani, kërkohen reforma.. Sipas Top Channel .

Për të dytën natë radhazi, mijëra vetë janë grumbulluar në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht për të protestuar pas zjarrit në një lokal nate që i mori jetën 32 personave. 20… Read more »

Kufiri Kosovë-Maqedoni do të kalohet vetëm me letërnjoftim

Kufiri Kosovë-Maqedoni do të kalohet vetëm me letërnjoftim

Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Kosovës për kalimin e kufirit vetëm me letërnjoftime midis këtyre dy vendeve, po shkon drejt realizimit. Zëdhënësi i qeverisë së maqedonisë,Muhamet Hoxha, konfirmon se Qeveria ka… Read more »

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin.

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin.

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin Merr fund odisea e devijimit të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar… Read more »