List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Dardan Grapci Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel Une si qytetare dhe si nje politikan i ri, ndjej keqardhje dhe dhimbje per viktimat ne Bruksel, duke e ditur faktin qe… Read more »

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars Autori: Lajmi.net Filmi kosovar nuk ia arrin të bëjë historinë. Filmi “Shok”, bashkëprodhim i Kosovës dhe Anglisë, nuk ka arritur të… Read more »

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ). Nga:Petrit Aliaj

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ). Nga:Petrit Aliaj

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ) Kërkesa e nënshtetësisë italiane për rezidencë parashikohet nga neni 9 i ligjit nr. 91/92 mbi nënshtetësinë…. Read more »

Mëngjes me kthjellim të acart!

Mëngjes me kthjellim të acart!

Mëngjes me kthjellim të acart! Kështu duket New Yorku në fillimjavën e sotme. Tufani, stuhia e madhe me dëborë goditi bregun e Atlantikut të premten dhe të shtunën, duke shkaktuar… Read more »

Opozita në Kosovë, protestë për ditën e pavarësisë.. Botuar ne VOA Zeri i Amerikes

Opozita në Kosovë, protestë për ditën e pavarësisë.. Botuar ne VOA Zeri i Amerikes

Opozita në Kosovë, protestë për ditën e pavarësisë Kosova ka hyrë në muajin e pestë të përballjes më një krizë të thellë politike për shkak të mospajtimeve rreth marrëveshjeve me… Read more »

Masat për mbrojtjen e refugjatëve nga moti i keq. Aurora Gozhina Athine. Grece

Masat për mbrojtjen e refugjatëve nga moti i keq. Aurora Gozhina Athine. Grece

Masat për mbrojtjen e refugjatëve nga moti i keq Masat për mbrojtjen e refugjatëve dhe emigrantëve për shkak të motit të keq ka marrë Ministria e Politikës së Emigracionit. Megjithatë… Read more »

Ndërron jetë legjenda e muzikës, David Bowie

Ndërron jetë legjenda e muzikës, David Bowie

Këngëtari i famshëm David Bowie ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare, pas një beteje me kancerin. Lajmin e ka konfirmuar djali i tij, regjisori Duncan Jones, nëpërmjet një komunikate për… Read more »

Netanyahu: Kurrë nuk harrojmë miqtë, Shqipëria s’dorëzoi hebrejtë te nazistët.

Netanyahu: Kurrë nuk harrojmë miqtë, Shqipëria s’dorëzoi hebrejtë te nazistët.

“Jerusalem Post” shkruan se gjatë Holokaustit shqiptarët, pjesa më e madhe e të cilëve myslimanë, rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar hebrenjtë, përfshi edhe ata të larguar nga vendet… Read more »

Musliu: Brukseli të veprojë njëlloj si për serbët në Kosovë, edhe për shqiptarët e Luginës. Burimi VOAL

Musliu: Brukseli të veprojë njëlloj si për serbët në Kosovë, edhe për shqiptarët e Luginës. Burimi VOAL

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka theksuar se gjendja e nxënësve shqiptarë në Luginë të Preshevës është e rëndë, sepse sipas tij, ata… Read more »

Me rastin e pervjetorit te 103 te pamvaresise ,komuniteti Shqiptar i Connecticut ,zhvillon ceremonin e ngritjes se flamurit.  Piere Simsia

Me rastin e pervjetorit te 103 te pamvaresise ,komuniteti Shqiptar i Connecticut ,zhvillon ceremonin e ngritjes se flamurit. Piere Simsia

Në ndërtesën e qeverisë amerikane, në Hartford, në kryeqytetin e shtetit Connecticut, në datën 25 nëntor, 2015, u zvillua ceremonia e ngritjes së Flamurit tonë Kombëtar. State Capitol Building Raising… Read more »