List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Te gjithe shqiptaret qe plotesojn kriteret dhe kerkojne te udhetojn per ne Amerik ,tani e tutje do te paisen me vize 3 vjecare per ne SHBA

Te gjithe shqiptaret qe plotesojn kriteret dhe kerkojne te udhetojn per ne Amerik ,tani e tutje do te paisen me vize 3 vjecare per ne SHBA

Ashtu si edhe deklaroi Ambasadori Arvizu, Ambasada Amerikane në Tiranë do të japë viza tre vjeçare studentore, vizitori dhe punësimi, për të gjithë ata qytetarë shqiptarë që kualifikohen. Kjo do… Read more »

U.S. Embassy-Tirana .. Betohet ambasadori i ri qe zevendeson ambasadorin Arvizu ne Shqiperi.

U.S. Embassy-Tirana .. Betohet ambasadori i ri qe zevendeson ambasadorin Arvizu ne Shqiperi.

U.S. Embassy-Tirana Ka pubikuar ne faqen elektronike te saje se ne dt 17-12 eshte bere betimi i ambasadorit te ri te Shteteve te Bashkuara Donald Lu qe eshte emruar ne… Read more »

Kledi Kadiu, Personalitet Evropian 2014

Kledi Kadiu, Personalitet Evropian 2014

“Këtë çmim ua dedikoj familjes sime, profesorëve të mi shqiptarë e bashkatdhetarëve të mi artistë që ngrenë lart artin shqiptar në mbarë botën” Romë, 10 dhjetor 2014 – Një vlerësim… Read more »

REZOLUTA E RE NE OKB PER MBROJTJEN E GAZETAREVE

REZOLUTA E RE NE OKB PER MBROJTJEN E GAZETAREVE

Nga: LEON MOLLA “Kjo rezolutë e re është shumë pozitive. Ajo demonstron vullnetin politik të shteteve anëtare të OKB-së për të përforcuar mbrojtjen e punonjësve të medias dhe për të… Read more »

Rrëfimi i pabesueshëm i National Geographic/ Si kemi qenë 102 vjet më parë

Rrëfimi i pabesueshëm i National Geographic/ Si kemi qenë 102 vjet më parë

Postuar ne portalin Pa Kufij NGA ADRIANA ⋅ 29/11/2014 ⋅ As rrahjet me thupra, as arma, as topi, as mërgimi, as burgimi, as edhe vetë vdekja nuk i tund nga… Read more »

Protesta te dhunshme te emigranteve ne France … Emigrantet te irituar nga deklaratat e ministres per largimin e tyre nga Franca…

Protesta te dhunshme te emigranteve ne France … Emigrantet te irituar nga deklaratat e ministres per largimin e tyre nga Franca…

LYON-FRANCE VIZITA E MINISTRES LE PEN, EMIGRANTET PROTESTA TE DHUNESHME. Nga: LEON MOLLA Ministra Franceze Le Pen disa ditë më parë njoftoj për vizitë n e saj që sot do… Read more »

Deklaratë për Shtyp John Kerry, Sekretar i Shtetit

Deklaratë për Shtyp John Kerry, Sekretar i Shtetit

Në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shteteve të Bashkuara, përgëzoj popullin e Shqipërisë teksa festoni Ditën e Pavarësisë të102të më 28 nëntor. Shqipëria është një aleate e fortë… Read more »

Françesku, bëri thirrje për rikthimin e frymën e bashkësisë dhe të qenies gati për njëri-tjetrin, nga e cila u krijua Europa e bashkuar.

Françesku, bëri thirrje për rikthimin e frymën e bashkësisë dhe të qenies gati për njëri-tjetrin, nga e cila u krijua Europa e bashkuar.

Mare nga gazeta ekektronike BOTA SOT . Deputetët e Parlamentit Europian morën kritika të ashpra nga Papa Françesku për gjendjen, ku ndodhet Europa. Por fjalimi i tij ishte një apel,… Read more »

Jeta dhe veprimtarit vaxhdojn pamvarsisht kërcnimeve dhe ,montimeve të motivuara politikisht…

Jeta dhe veprimtarit vaxhdojn pamvarsisht kërcnimeve dhe ,montimeve të motivuara politikisht…

Kryetari i OVL-UÇPMB-së, Nazmi Hajredini thirret në “bised informative” në Stacionin Policor në Preshevë, hidhen akuza të pabaza ndaj tij, kinse për nxitje dhe urrejtje ndërnacionale e fetare. Të jetosh… Read more »

Arrestim i bujshem ne Rumani…   Marko Bello.

Arrestim i bujshem ne Rumani… Marko Bello.

Nje tjeter arrestim i bujshem ne Rumani. Drejtoria Kombetare e Antikorrupsionit i ve prangat shefes se Drejtorise se Hetimit te Krimit te Organizuar dhe Terrorizmit ne Prokurorine e Pergjithshme te… Read more »