Zgjedhjet Lokale – Ripërsëritja e zgjedhjeve në Dinoshë dhe Kojë

zgjedhje-580x403Komisioni Zgjedhor i Kryeqytetit pruri vendimin për përsëritjen e zgjedhjeve në 3 qendra votimi për Komunën urbane të Tuzit.

Përsëritja e zgjedhjeve do të zhvillohen në dy qendra votimi në Dinoshë dhe në një në Kojë.

Votimi në këto vendvotime do të zhvillohet me 8 qershor.

Në bazë të ankesës së partisë SNP, Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka anuluar rezultatet në këto 3 qendra votimi.

Në zgjedhjet lokale të 25 majit, për Kuvendin e KU Tuz, Koalicioni për Tuzin Evropian (DPS-UDSH-PB-Lista për Tuz) ka fituar 13 mandate, Koalicioni Shqiptar (ASH-IQ) 4 mandate, Lidhja Demokratike në Mal të Zi 3 mandate dhe koalicioni SDP-Pozitivna 2 mandate.

SNP-së i munguan 15 vota për të fituar një mandat. /

 • Thanks for every other excellent article. The place else could anybody get that kind of
  info in such an ideal means of writing? I have a presentation next week, and I
  am on the search for such information.

 • Hello to all, the contents existing at this site are truly awesome for people
  knowledge, well, keep up the nice work fellows.

 • Do you mind if I quote a couple of your posts as long
  as I provide credit and sources back to your weblog?

  My blog site is in the very same area of interest as yours and my visitors would definitely benefit from a lot of the
  information you provide here. Please let me know if this alright with you.
  Regards!