Shqiptarja Selena Bucaj Miss USA 2016 ..

MisiDje u zgjodhe shqiptarja Selena Bucaj Miss usa 2016 ……..
Miss usa top model of the world (albania -usa)
Die reality Königin will mit dem Schönheit auf dem roter tepich in cana ……

Kjo eshte Luanesha shqiptare nga puka e shqiperise e cila ne evenimentin miss american ku frekuentojne shume modele te perzgjedhura nga mbare ..Ishte shume e motivuar sepse para nji kohe ishte pushim ne lumin jordan dhe detin e vdekur dhe ne murin e loteve ne jerusalem …Amerika ,arriti te fitoje kronen me e bukura e amerikes dhe me pasionin e saj dhe eksperience e race e bukur shqiptare sfidoje ne konkurence madhe dhe sot eshte fatlume sepse me trupin e saj asimerik dhe fytyren syshqiponje e pjeset tjera biologjike e gjoksin shperthyes linjat trupore ,dhe fliste gjuhen amerikane aq bukur ,zgjoje kureshtjen qe jurija profesonale ti jap titullin e me te bukures lule e zotit ne token amerikane qe ka arome shqiperie te zgjidhet miss usa 2016….

Wau sa filloje ne skene me ecjen joshese nuk u turprue sepse ishte elegante e veshur ,deshmoje qe ka lind supermodele dhe engjellushe ,zbuloj stilin e saj ,o prit me duartrokitje dhe ovacione sa pushtoje Skenen si vullkan dhe sikur sjellte shqiponjat nga shqiperia te zbresin aty ne skene ,,,krijoj emocione qe ka origjinen nga albania ,rriti temperaturat ne salle e skene ,kur shfaqi linjat e saj seksi dhe pasmet si superheroine …me veshje guximshme e veshur me korset victorian style ,buzekuq e make -up per mrekulli ,pamje natyrale e kembet vitale ,me nji performance ne skene si iggy azalea qe mbajti spektaklin te mberthyer me ore te tera sepse dhuntite e saj inkurajuan producentet e jurise qe kjo do behet miss usa dhe ja kjo ndodhi e mori timonin e para qe shkelqente me fustanin jenny packham qe shkelqeje ,,,te lumte shqipja jone ,,,dhe ja amerikes se klintoni e bushit,e Wiliam wockerit qe shpetoje kosoven .. po ja kthene sa do pak pamjen dhe mrekulline ,sepse gjithmone ishin shpetuesit e kombit shqiptar …..

Kjo duket utopi ,por ja qe eshte realitet …qe te kendohet himni american me shqiptaren tone ;Selena Bucaj ….

urime dallendyshe e shqiperise kosoves dhe mbare trungut shqiptar ne bote ……si ujvara ,flakadan shqiptarja e para ne USA…..

I had so much fun last night love amazing Ikone ..SELENA…so beautiful and charming albanien passion of the mode design and oscar .next miss world …

Qazimi zejnaj Autor ,Bern zvicerr ,,diaspora