List/Grid

Te ndryshme Subscribe to Te ndryshme

ADUSH, ÇIFUTË DHE … KËPUCË …(Nga triptiku “Rrëfej, rrëfenja, rrëfime.”) Simon Vrusho.

ADUSH, ÇIFUTË DHE … KËPUCË …(Nga triptiku “Rrëfej, rrëfenja, rrëfime.”) Simon Vrusho.

ADUSH, ÇIFUTË DHE … KËPUCË … Adush Civeja, 71 vjeç, ka pasur fatin që në 7-vjeçare të ishte në një klasë pilot, me nxënës shumë të mirë që ëndërronin të… Read more »

Unë biri yt Kosovë, të rraha ! !  shkruan Fahri Xharra

Unë biri yt Kosovë, të rraha ! ! shkruan Fahri Xharra

Unë biri yt Kosovë, të rraha ! ! shkruan Fahri Xharra Unë biri yt, Kosovë, t’i njoh dëshirat e heshtura, t’i njoh ëndrrat, erërat e fjetura me shekuj, t’i njoh… Read more »

Dilaver Xhelili . Bukurite e rrethinave te  Kucoves.

Dilaver Xhelili . Bukurite e rrethinave te Kucoves.

KUÇOVË- Perondia një vend I lashtë me një kultur të zhvilluar dhe e gjelbëruar   Tre kilometër largë qytetit të Kuçovës ,ndodhet fshati bukur I Perondisë e cila njihet për… Read more »

Pranvera bashkon artistë dhe diplomat në festën e gjethes në Berat .. Nga E Azizolli

Pranvera bashkon artistë dhe diplomat në festën e gjethes në Berat .. Nga E Azizolli

Pranvera bashkon artistë dhe diplomat në festën e gjethes në Berat Festa e çeljes së gjethes, si simbol i ripërtëritjes pas një dimri të gjatë, synon të kthehet në një… Read more »

GJENIU DHE SHKENCTARI NIKOLLA TESLA ISHTE SHQIPTAR !

GJENIU DHE SHKENCTARI NIKOLLA TESLA ISHTE SHQIPTAR !

GJENIU DHE SHKENCTARI NIKOLLA TESLA ISHTE SHQIPTAR ! LINDI ME 1856 NE FSHATIN SMILJAN TE KROACISE ,ATHERE PJESE E PERANDORISE AUSTROHUNGAREZE DHE VDIQ NE NEWYORK TE SHBA NE VITIN 1943…. Read more »

Meditm mbi krijimtarinë e publicistit Abedin Kaja .. Nga Namik Selmani. Berat.

Meditm mbi krijimtarinë e publicistit Abedin Kaja .. Nga Namik Selmani. Berat.

Më tepër se një falenderim për Kalorësin e Shkronjës Shqipe. Meditm mbi krijimtarinë e publicistit Abedin Kaja… Duke ecur pa ndalim ne fushen e hulumtimit publicistik Kur nisa të bëj… Read more »

Presidenti,Nishani nga Berati: “Përmes dialogut arrihet kompromisi dhe mirëkuptimi” Nga Sulo Gozhina Berat.

Presidenti,Nishani nga Berati: “Përmes dialogut arrihet kompromisi dhe mirëkuptimi” Nga Sulo Gozhina Berat.

Nishani nga Berati: “Përmes dialogut arrihet kompromisi dhe mirëkuptimi” BERAT – Në ditën e Monumenteve dhe të Siteve në qytetin e muze të Beratit ka mbritur për një visit zyrtare… Read more »

Mbështetja për Ramushin dhe të vërtetat e saj! Opinion nga Florim Zeqa

Mbështetja për Ramushin dhe të vërtetat e saj! Opinion nga Florim Zeqa

Mbështetja për Ramushin dhe të vërtetat e saj! Colmari i Francës, përgjatë këtyre tre muajve të fundit u bë epiqendër e vëmendjes së shumicës së shqiptarëve të Kosovës. Këtij qyteti… Read more »

BERAT-Përurohet Zyra me një Ndalesë në Bashkinë Berat. Nga Dilaver Xhelili.

BERAT-Përurohet Zyra me një Ndalesë në Bashkinë Berat. Nga Dilaver Xhelili.

BERAT-Përurohet Zyra me një Ndalesë në Bashkinë Berat.Zyra do të ofrojë 63 shërbime administrative në 5 njësitë e Bashkisë së re. Është përuruar Zyra me Një Ndalesë në Bashkinë Berat,… Read more »

Edmond Nikolla : “Rinia e diasporës është e mrekullueshme”

Edmond Nikolla : “Rinia e diasporës është e mrekullueshme”

Intervistë me këngëtarin e merituar të këngëve qytetare dhe baladave z.Edmond Nikolla Intervistoi: Qazim Zejnaj ,Bern Ch “Dashamirësit e muzikës janë ata që më japin energji dhe nxitje për karrierën… Read more »