List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Gjermania gjunezon  Brazilin, me rezultat 7-1.

Gjermania gjunezon Brazilin, me rezultat 7-1.

         Gjermania ka bërë historinë sonte. Përpos rekordit të Miroslav Klose ata kanë thyer edhe një rekord tjetër. Kjo është gjysmëfinalja me rezultatin më të thellë që… Read more »

Botërori 2014, kualifikohet  Argjentina , Belgjika kthehet në shtëpi.

Botërori 2014, kualifikohet Argjentina , Belgjika kthehet në shtëpi.

    Skuadra e Argjentinës do të jetë gjysëmfinalistja e tretë e Kampionatit Bëroror “Brazil 2014″. Skuadra e Alejandro Sabellas mbylli me fitore ndeshjen ndaj Belgjikës falë golit të Gonzalo… Read more »

Botërori 2014, Hollanda kalon në gjysëmfinale.

Botërori 2014, Hollanda kalon në gjysëmfinale.

     Hollanda do të jetë ekipi i katërt që plotëson gjysëmfinalet e Kupës së Botës. Në një ndeshje spektakolare dhe të jashtëzakonshme, hollandezët e drejtuar nga Van Gal kanë… Read more »

Gjermani-Brazil, gjysmëfinalja e parë

Gjermani-Brazil, gjysmëfinalja e parë

         Brazili është gjysmëfinalisti i dytë i Kampionatit Botëror, pasi në çerekfinale mposhti Kolumbinë me rezultat 2-1. Nikoqiri ishte superior në fraksionin e parë të ndeshjes duke… Read more »

Xhaka: Shqipëria nuk na kërkoi para.

Xhaka: Shqipëria nuk na kërkoi para.

        Në një intervistë për gazetën “SportEkspres”, mesfushori i Borusia Moenchengladbach, Granit Xhaka ka rrëfyer prapaskenat e afrimit të tij me Kombëtaren Shqiptare. Futbollisti me origjinë shqiptare… Read more »

Brazil 2014 . Belgjikë – SHBA, një ndeshje që do të mbahet mend!

Brazil 2014 . Belgjikë – SHBA, një ndeshje që do të mbahet mend!

            Edhe Belgjikë – SHBA shkon në shtesa Një ndeshje shumë e hapur por ja që munguan golat. Kështu mund të konsiderohet edhe sfida në… Read more »

Shaqiri, lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Shaqiri, lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Xherdan Shaqiri konsiderohet që tani legjendë e Zvicrës. Edhe pse vetëm 22 vjeç, futbollisti me origjinë shqiptare që mbron ngjyrat e helvetëve, perceptohet si një nga më të mëdhenjtë e… Read more »

Brazili nuk arrin ta thyej mbrojtjen meksikane

Brazili nuk arrin ta thyej mbrojtjen meksikane

Brazili nuk ka mundur që ta thyej mbrojtjen meksikane. Edhe përkundër sulmeve të pareshtura, meksikanët i rezistuan sulmit brazilian. Kush do të kalojë më tutje gjithçka mbetet e hapur në… Read more »

VIDEO: Futet në funksion teknologjia për gol.

VIDEO: Futet në funksion teknologjia për gol.

Teknologjia e re ,perdorur ne ndeshjen Franc -Honduras Në ndeshjen mes Francës dhe Hondurasit, është konfirmuar vendimi i FIFA-së për të futur në funksion teknologjinë për gol.  Kjo ndodhi në… Read more »

Boterori-2014-Brazil.   Kalendari sipas hedhjes se shortit.

Boterori-2014-Brazil. Kalendari sipas hedhjes se shortit.