List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Perfundon me sukses edicioni i 28 i  International Athletic Marathon OHRID.

Perfundon me sukses edicioni i 28 i International Athletic Marathon OHRID.

Eshte zhvilluar ne dt 08 .09 Shtator ne qytetin e Oherit,. Maratona e Ohrit 30 km e gjate ne rruge alternative malore, fushore , nje gare relativisht e veshtire. Kete… Read more »

Karikatura me teme futbolli, nga gazetari mirnjohur sportive Vlash Pambuku ..

Karikatura me teme futbolli, nga gazetari mirnjohur sportive Vlash Pambuku ..

Karikaturat e bera ne vite nga Vlashi kan shoqeruar shkrimet sportive te viteve te meparshme ,kur Vlashi ka qene nje nder gazetaret me aktive ne fushen e sportit ne rethin… Read more »

Fitore e merituar e ekipit kombetar ne Portugali.

Fitore e merituar e ekipit kombetar ne Portugali.

SHQIPERIA FITON 1-0 NE PORTUGALI NE NDESHJEN E PARE TE ELEMINATOREVE TE FRANCE 2016. SUPER GOLI I FITORES U SHENUA NGA BEKIM BALA ne minuten e 52..Me kete fitore ekipi… Read more »

Përfaqësuesja e Kosovës  shënon fitoren e parë të saj zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës shënon fitoren e parë të saj zyrtare

, duke e mposhtur Omanin me rezultat 1-0 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Stadiumin e Prishtinës. Edhe kësaj radhe, tifozë nga të gjitha qytet e Kosovës erdhën në… Read more »

Shqipëria, ja formacioni  me Portugalin

Shqipëria, ja formacioni me Portugalin

Sot luhet ndeshja e pare per ekipin tone kombetar per eleminatoret e Kampionatin Europian ‪#‎France2016‬. Dhe e luajme ndaj nje kundershtari shume te forte dhe per me teper ne transferte…. Read more »

Shahu, sporti me traditё

Shahu, sporti me traditё

Vlash Pambuku . Do tё duket i çuditshёm ky fakt i shekullit tё 15-tё shkruar nga historiani Barleti. Mbas humbjes nё betejёn e Beratit tё ushtrisё sё Skёndёrbeut pati shumё… Read more »

Sporti dhe reforma territoriale, “Binjakët” e progresit

Sporti dhe reforma territoriale, “Binjakët” e progresit

nga Agron Kaja. Muaji korrik 2014 u mbyll me një moment historik për Shqipërinë. Miratimi në Kuvend i Reformës Administrative – Territoriale i bën shqiptarët të ndjehen më qytetarë për… Read more »

Majlinda Kelmendi , kampione fiton medalien e arte.

Majlinda Kelmendi , kampione fiton medalien e arte.

Majlinda Kelmendi është kampione e botës në xhudo. Sportistja më e mirë shqiptare e fitoi medaljen e artë në evenimentin më të rëndësishëm të këtij sporti, i cili po mbahet… Read more »

Krasniqi i fiton dy tituj, i afrohet titullit të botës

Krasniqi i fiton dy tituj, i afrohet titullit të botës

Haxhi Krasniqi i ka gëzuar të gjithë shqiptarët, duke e mposhtur ukrainasin Oleksandr Cherviak, në meçin e zhvilluar sonte në “Anhalt Arena” të qytetit gjerman Dessau. Junikasi iu gëzua fitores… Read more »

‘Brazil 2014’, finalja e madhe Gjermani-Argjentinë

‘Brazil 2014’, finalja e madhe Gjermani-Argjentinë

‘ ‘Brazil 2014’, finalja e madhe Gjermani-Argjentinë Përfaqësuesja e Argjentinës është kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror, pasi në gjysmëfinale eliminoi Holandën pas gjuajtjes së penalltive me rezultatin 4-2.Pjesa e parë… Read more »