List/Grid

Sport Subscribe to Sport

FSHF, Dosje voluminoze perballe UEFA-s

FSHF, Dosje voluminoze perballe UEFA-s

Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur një dosje voluminoze për të kërkuar të drejtën e saj në Komisionin e Disiplinës të UEFA-s, i cili do të mblidhet këtë të enjte… Read more »

Shqiptari nokauton rusin në vetëm tre raunde

Shqiptari nokauton rusin në vetëm tre raunde

Boksieri shqiptar i cili nuk po njeh kundërshtar, Mike Gjetan Keta, e ka nokautuar boksierin rus, Mara Kazev gjatë mbrëmjes së sotme, për të mbrojtur kështu titullin e kampionit euro-aziatik… Read more »

S’ka kushte për përsëritjen e ndeshjes

S’ka kushte për përsëritjen e ndeshjes

Gianni De Biasi del sërish në mbrojtje të skuadrës së tij për atë që ndodhi në mbrëmjen e zezë të Beogradit. Tekniku italian flet për momentet e tensionit duke theksuar… Read more »

Sërbia edhe sot ka rënë nga provimi para botës

Sërbia edhe sot ka rënë nga provimi para botës

Sërbia kërkoj që të mos lejohen tifozët shqiptar në stadium, të mos lejohet asnjë simbol shqiptar në stadium etj. sepse sipas saj nuk ka siguri prej qenëve të turbuar nga… Read more »

Pasditen e të mërkurës është inauguruar stadiumi “Elbasan Arena” në prani të kryeministrit Edi Rama, presidentit të FSHF-së Armando Duka dhe zyrtarëve të tjerë të lartë.

Pasditen e të mërkurës është inauguruar stadiumi “Elbasan Arena” në prani të kryeministrit Edi Rama, presidentit të FSHF-së Armando Duka dhe zyrtarëve të tjerë të lartë.

Para nisjes së miqësores së Shqipërisë me U-19 të Elbasanit, kryeministri takoi një nga një të gjithë futbollistët e kombëtares. Më pas, zyrtarët e lartë të qeverisë dhe FSHF-së u… Read more »

Kush e djeg flamurin, përfundon në burg

Kush e djeg flamurin, përfundon në burg

Sipas Portalit Presheva Jone .. Serbia akuzon Shqipërinë se nuk është duke marrë parasysh rrezikun e duelit të tyre në Beograd. Po ashtu, nikoqiri paralajmëron tifozët se kushdo që shkakton… Read more »

Shqiperia akoma ne vendin e pare  Serbia ne fund!!! Ndeshja e radhes Serbi -Shqiperi ne 14 Tetor .

Shqiperia akoma ne vendin e pare Serbia ne fund!!! Ndeshja e radhes Serbi -Shqiperi ne 14 Tetor .

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në emisionin “Ora Skaner”, deklaroi se ka kthyer pas kërkesat e palës tjetër. “Janë kushte të papranueshme. Ne nuk mund të skedojmë tifozët tanë në… Read more »

“Nuk i pranojmë kushtet serbe, shqiptarët të lirë të ndjekin Kombëtaren”

“Nuk i pranojmë kushtet serbe, shqiptarët të lirë të ndjekin Kombëtaren”

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, deklaron se ka kthyer mbrapsht të gjitha kërkesat e federatës serbe. Sipas tij, është e papranueshme që të bëhen diferencime mes shqiptarëve Jeton Selimi Pak… Read more »

Federata Shqipetare: Eshtë e papranueshme që të bëhen diferencime mes shqiptarëve

Federata Shqipetare: Eshtë e papranueshme që të bëhen diferencime mes shqiptarëve

“Nuk i pranojmë kushtet serbe, shqiptarët të lirë të ndjekin Kombëtaren” Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, deklaron se ka kthyer mbrapsht të gjitha kërkesat e federatës serbe. Sipas tij, është… Read more »

Thyhet .. Serbia thotë “PO” për tifozët shqiptarë në Beograd

Thyhet .. Serbia thotë “PO” për tifozët shqiptarë në Beograd

SERBI- Federata Serbe e Futbollit ka dhënë ‘PO’ për udhëtimin e tifozëve shqiptarë në Beograd më datën 11 tetor. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Federatë Serbe, e cila… Read more »