List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Shqipëria, barazim historik në miqësoren me Francën. Tifozët, parulla kundër Platinisë

Shqipëria, barazim historik në miqësoren me Francën. Tifozët, parulla kundër Platinisë

Një tjetër rezultat historik i kombëtares së De Biazit. Shqipëria ka barazuar në miqësoren e luksit ndaj Francës në Renë, duke marrë një barazim 1-1, që edhe edhe pse nuk… Read more »

90 vite histori futbolli tek Tomori

90 vite histori futbolli tek Tomori

aSport.info- Muaji nëntor cilësohet nga populli shqiptar si muaj i “shenjtë” për datat historike që lidhin kombin tonë me këtë muaj. Por në Berat ky muaj ka vlera edhe më… Read more »

Daniel Godelli kampion bote!

Daniel Godelli kampion bote!

Daniel Godelli kampion bote! Si askush më parë në sportin Shqiptar, mbi majën më të lartë të Botës, duke sfiduar me të mëdhenjtë për të qenë më i madh mes… Read more »

ROMELA BEGAJ KAMPIONE BOTE NË SHKËPUTJE, E SHTATA NË DYGARËSH

ROMELA BEGAJ KAMPIONE BOTE NË SHKËPUTJE, E SHTATA NË DYGARËSH

Romela Begaj shpallet kampione e botës në stilin e shkëputjes në peshën 63 kg. 28-vjecarja ngriti 113 kg dhe falë peshës trupore më të vogël se sportistja nga Kazakistani, Karina… Read more »

KOMBËTARJA SHQIPTARE E FUTBOLLIT U DEKORUA ME ÇMIMIN ‘HASAN PRISHTINA’, MBROJTËN DINJITETIN SHQIPTAR

KOMBËTARJA SHQIPTARE E FUTBOLLIT U DEKORUA ME ÇMIMIN ‘HASAN PRISHTINA’, MBROJTËN DINJITETIN SHQIPTAR

Kombëtarja shqiptare e futbollit u dekorua me çmimin ‘Hasan Prishtina’, për qëndrimin e mbajtur më 14 tetor, në stadiumin e Beogradit. Futbollistëve të Kombëtares iu dha ky çmim për meritat… Read more »

JA KUR DO TË VENDOS KOMISIONI I APELIT PËR NDESHJEN SERBI-SHQIPËRI

JA KUR DO TË VENDOS KOMISIONI I APELIT PËR NDESHJEN SERBI-SHQIPËRI

Sipas: SHQIPËRIA E BASHKUAR.INFO Federata Shqiptare e Futbollit brenda 25 ditëve do të mësoj nëse Komisioni i Apelit do ta rrëzoj apo do ta lërë në fuqi vendimin e Komisionit… Read more »

UEFA-TURPI EUROPJAN, Vendimi pas “gjykimit” nga komisoni i pa motivuar ne drejtesi.

UEFA-TURPI EUROPJAN, Vendimi pas “gjykimit” nga komisoni i pa motivuar ne drejtesi.

Nga: LEON MOLLA Vendimi i mare nga komisioni i disiplines se UEFA-s eshte komplet ne kundershtim me vlerat e nje europe te civilizuar dhe qe perpiqet te ndertoje nje bashkepunim… Read more »

UEFA e konfirmon vendimin, 3-0 per Serbine !!

UEFA e konfirmon vendimin, 3-0 per Serbine !!

Nuk është gënjeshtër as trillim ajo që është konfirmuar në mediat shqiptare. UEFA e ka zyrtarizuar vendimin skandaloz për ndeshjen e ndërprerë, Serbi-Shqipëri. Në këtë vendim ndeshja do të regjistrohet… Read more »

Komunikatë për shtyp e FSHF

Komunikatë për shtyp e FSHF

Federata Shqiptare e Futbollit, informon median dhe opinionin ne lidhje me hapat qe ka ndërmarrë për paraqitjen e dokumentave në Komisionin e Kontrollit të Etikës dhe të Disiplinës pranë UEFA-s,… Read more »

UEFA shtyn vendimin për nesër

UEFA shtyn vendimin për nesër

UEFA shtyn me një ditë vendimin për dënimet e dy skuadrave kombëtare Serbi-Shqipëri, pas incidentit në stadiumin e Beogradit, lajmi konfirmohet nga Presidenti i FSHF-s, Armando Duka. UEFA ka nisur… Read more »