List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Tifozët shqiptarë po bëhen gati për ndeshjen e madhe kundër Danimarkës.

Tifozët shqiptarë po bëhen gati për ndeshjen e madhe kundër Danimarkës.

​Tifozët Kuq e Zi gati ta kallin Danimarkën (Foto) Autori: Lajmi.netEuro 2016, Sport, Sporti Vendor13:04, 7 Gusht 2015 Tifozet Tifozët shqiptarë po bëhen gati për ndeshjen e madhe kundër Danimarkës. Tifozët Kuq e… Read more »

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë i dha Shqipërisë 3 pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë, duke bërë drejtësi për… Read more »

Ka edhe Shqiptare Ndryshe…..Nga Adriatik Dosti

Ka edhe Shqiptare Ndryshe…..Nga Adriatik Dosti

Luiza Gega – Shqiptarja e Arte e Lojerave te para Olimpike Europiane . E nese shqiptaret ziheshin , grindeshin e akuzonin njeri tjetrin nje dite pas zgjedhjeve te 21 qershorit… Read more »

SHQIPËRIA MPOSHTË ARMENINË ME REZULTAT 2:1

SHQIPËRIA MPOSHTË ARMENINË ME REZULTAT 2:1

Euforia shqiptare për këtë ndeshje u kushtoi kuqezinjve në fillim të sfidës, me ç’rast mysafirët kaluan në epërsi. Mkhitaryan e kaloi me lehtësi Canën dhe harkoi ulët te Movsisyan, i… Read more »

Shqiptarët shkëlqejnë me rezultate të larta në sporte të ndryshme. Ilir Pepaj kampion në Francë.

Shqiptarët shkëlqejnë me rezultate të larta në sporte të ndryshme. Ilir Pepaj kampion në Francë.

ILIR PEPAJ KAMPION I LYONIT DHE N/KAMPION I FRANCËS Nga: LEON MOLLA Ilir Pepaj ka lindur me 03. 12. 1997, që nga viti 2011 është marrë me boks dhe në… Read more »

XHERDAN SHAQIRI MAHNIT BOTËN: KOSOVA ËSHTË SHQIPËRI!

XHERDAN SHAQIRI MAHNIT BOTËN: KOSOVA ËSHTË SHQIPËRI!

NGA: SHQIPËRIA E BASHKUAR.INFO Lojtari më i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, ka shfrytëzuar konferencën e parë për shtyp si zikaltër, për të treguar se ai ka lindur në shtetin… Read more »

FSHP shkarkon përgjegjësitë mbi Luan Shabanin: Ai ishte trajneri!

FSHP shkarkon përgjegjësitë mbi Luan Shabanin: Ai ishte trajneri!

Shfaqen teoritë e komplotit: Greqia, xheloze për sukseset tona! Sipas Gazeta Shqip. skuadraFederata Shqiptare e Peshëngritjes ka vendosur që për momentin të shkarkojë çdo përgjegjësi mbi Luan Shabanin, personin që… Read more »

Zvillohet “Maratona e Pavarsise” Ulqin -Shkoder 44 km

Zvillohet “Maratona e Pavarsise” Ulqin -Shkoder 44 km

Midise reth 70 atleteve mer pjese dhe atleti beratas Gazmend Shehu duke u renditur i Pesti… Sipas beratinews.com Është atleti i vetëm beratas, i cili përfaqëson jo vetëm Beratin në… Read more »

KOMBETARJA SHQIPTARE NE FAQET E  MEDIAS EUROPJANE:

KOMBETARJA SHQIPTARE NE FAQET E MEDIAS EUROPJANE:

KOMBETARJA SHQIPTARE NE FAQET E MEDIAS EUROPJANE: Nga: LEON MOLLA Ndeshja miqesore Francë-Shqipëri në Stadiumin Stade de la Route de Lorient-Rennes Francë, u ndoq me shumë interes nga e gjithë… Read more »

Shqipëria zbarkoi më në fund në Itali, pas orësh të gjata pritjeje në aeroportin e Rennes, po jo në Gjenovë, por në Milano.

Shqipëria zbarkoi më në fund në Itali, pas orësh të gjata pritjeje në aeroportin e Rennes, po jo në Gjenovë, por në Milano.

Sipas Shqipetar.co.uk Moti i keq që ka përfshirë Italinë dhe sidomos zonën e Ligurias, komplikoi së tepërmi udhëtimin e kuqezinjve drejt këtij qyteti, ku në fakt është programuar dhe të… Read more »