List/Grid

Sport Subscribe to Sport

“Kickbox” Kristian Prenga ,kampjon i Europes, pas mundjes se grekut Vasilis Karagianidis. Dh Rr

“Kickbox” Kristian Prenga ,kampjon i Europes, pas mundjes se grekut Vasilis Karagianidis. Dh Rr

Ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” te Tiranes eshte zhvilluar ndeshja ne disiplinen e kickbox_it per titullin kampion i Europes ndermjet Shqiptarit Kristian Prenga dhe Grekut Vasilis Karagianidis.Ndeshja eshte zhvilluar… Read more »

​Lorenc Feleqi, shqiptari që shpallet trajneri më i mirë i vitit në rajonin e Pulijas. Nga Erjola Azizolli

​Lorenc Feleqi, shqiptari që shpallet trajneri më i mirë i vitit në rajonin e Pulijas. Nga Erjola Azizolli

Janë të shumtë emrat e shqiptarëve që në fusha të ndryshme të artit, kulturës dhe sportit në vite janë vlerësuar me çmime, tituj në Itali aty ku jetojnë, krijojnë dhe… Read more »

Qyteti i Mamurrasit argëtimin gjatë fundjavave e ka gjetur tek sporti masiv i futbollit, ku dhe po spikatin element te rinje te talentuar .  Nga Ahmet Zani .

Qyteti i Mamurrasit argëtimin gjatë fundjavave e ka gjetur tek sporti masiv i futbollit, ku dhe po spikatin element te rinje te talentuar . Nga Ahmet Zani .

Qyteti i Mamurrasit argëtimin gjatë fundjavave e ka gjetur tek sporti masiv i futbollit ku vec spektatoreve jane edhe skuadrat e ndryshme te ndara ne grupe ku midis tyr tashme… Read more »

Shqipëria barazon 2 – 2 me Gjeorgjinë

Shqipëria barazon 2 – 2 me Gjeorgjinë

Shqipëria barazoi 2 – 2 me Gjeorgjinë, në një ndeshje të nisur keq për kuqezinjtë, por që përfundoi me golat e kërkuar me ngulm. Kombëtarja zhvilloi takimin e fundi në… Read more »

Portjeri talentuar, Princ Cali ,qe ka si objektive aritjen  tek kombetarja Kuq e zi… Nga Ahmet Zani

Portjeri talentuar, Princ Cali ,qe ka si objektive aritjen tek kombetarja Kuq e zi… Nga Ahmet Zani

Quhet Princ Cali është 21 vjeçar nga Tirana, që në vogli ka preferuar sportin e futbollit, ndërsa këtë sezon futbollistik do të aktivizohej me një ekip periferik për t’i dhënë… Read more »

18 vjecari lezhian me 5 vite eksperienc radhitet nder boksieret me perspektive ..Nga Ahmet Zani

18 vjecari lezhian me 5 vite eksperienc radhitet nder boksieret me perspektive ..Nga Ahmet Zani

Boksiori Shqiptar Jurgen Uldedaj tashmë do të jetë pjesë e klubit sportiv më të mirë të Europës Europes SES Boxsing që ndodhet në Gjermani dhe ku bëjnë pjesë emrat e… Read more »

43.000 Vrapues në Maratonën e 33-të të Athinës. Nga Athina per portalin Iliriatv Aurora Gozhina.

43.000 Vrapues në Maratonën e 33-të të Athinës. Nga Athina per portalin Iliriatv Aurora Gozhina.

43.000 vrapues në Maratonën e 33-të të Athinës Foto Ilustrative Të dielën në mëngjes rrugët e Athinës do të përshkohen nga vrapuesit, pasi do të mbahet Maratona e 33, e… Read more »

Skenari, ja tre mundësitë si mund të kualifikohet Shqipëria në Francë Botuar ne  Shqiptarja.com

Skenari, ja tre mundësitë si mund të kualifikohet Shqipëria në Francë Botuar ne Shqiptarja.com

Skenari, ja tre mundësitë si mund të kualifikohet Shqipëria në Francë Era po frynë për kuqezinjtë këtë edicion të eliminatoreve, pasi kanë shanse reale për të siguruar kualifikimin për herë… Read more »

Kombëtarja e Shqipërisë i mer barazimin   Danimarkës. DH Rrera.

Kombëtarja e Shqipërisë i mer barazimin Danimarkës. DH Rrera.

Kombëtarja e Shqipërisë i mer nje pik  Danimarkës. Kombëtarja e Shqipërisë tani mund të ëndërroi për një kualifikim të mundshëm ne finalet e kamponatit  që mbahet në Francë, pasi ka… Read more »

Europa League: Mësohen kundërshtarët dhe grupi i Skënderbeut

Europa League: Mësohen kundërshtarët dhe grupi i Skënderbeut

Europa League: Mësohen kundërshtarët dhe grupi i Skënderbeut (Foto) GAZETAEXPRESSE premte, 28 Gusht 2015 13:48 Janë mësuar skuadrat që do të konkurrojnë në 12 grupe të Europa Leagues. 48 skuadra… Read more »