List/Grid

Sport Subscribe to Sport

URIME MAJLINDA, URIME HEROINË

URIME MAJLINDA, URIME HEROINË

URIME MAJLINDA, URIME HEROINË O nëna ime Kosovë sa me fat për ty u linda , për fitore dhe kampione, më pagëzoi Zoti mua Majlinda, unë jam Kosova , unë… Read more »

DUKE GJURMUAR TRADITEN SHAHISTIKE NE BERAT

DUKE GJURMUAR TRADITEN SHAHISTIKE NE BERAT

Nelson Qirjaku DUKE GJURMUAR TRADITEN SHAHISTIKE NE BERAT Nga studimi i te kaluares se larget te Beratit, qytet tashme i njohur me tradita dhe kulture te lashte, del qarte se… Read more »

Ded Ndreca njeriu qe ka lene mbresa per qytetaret e tij… Nga Ahmet Zani.

Ded Ndreca njeriu qe ka lene mbresa per qytetaret e tij… Nga Ahmet Zani.

Ende presidenti i skuadrës së futbollit të Mamurrasit Ded Ndreca në këtë vit nuk ka dhënë asnjë deklaratë për mediat në mbarvajtjen e ekipit të tij. Ndërsa ai ka qëndruar… Read more »

Interviste speciale me sportistin shqiptar Orgest Skana,pas marjes se medaljes se arte… Endra ime Lojrat Olimpike..

Interviste speciale me sportistin shqiptar Orgest Skana,pas marjes se medaljes se arte… Endra ime Lojrat Olimpike..

Pas marjes se medaljes se arte prej 17 vjecarit shqiptar O. Skana , ne sportin e veshtire Olimpik, Taekwondo. Iliriatv.com i kerkoi nje interviste per lexuesit dhe kampjoni pranoi me… Read more »

“Bijte e Shqipes” triumfojne edhe ne New York. Orgest Skana fiton medalje ari.

“Bijte e Shqipes” triumfojne edhe ne New York. Orgest Skana fiton medalje ari.

“Bijte e Shqipes” triumfojne edhe ne New York Sportisti shqiptar nderohet me medalje Ari ne New York International Open, ne sportin olimpik te Taekwondo! Interviste me mjeshtrin nderkombetar Fatmir Bardhoci,… Read more »

Agim Drenica profesionist i sporteve Kick box,Thai box ,Karate kung fu ,eshte bere krenaria e shqiptarve

Agim Drenica profesionist i sporteve Kick box,Thai box ,Karate kung fu ,eshte bere krenaria e shqiptarve

Shkruan Qazim Zejnaj. Agim Drenica qe po korre suksese ne Zvicerr dhe eshte bere krenaria e shqiptarve … Monografi APO portret me me te fortin a artit dhe sportit luftarak… Read more »

Zhvillimi i Turizmit të Aventurës, studentët amerikanë vizitojnë kanionet e Osumit.

Zhvillimi i Turizmit të Aventurës, studentët amerikanë vizitojnë kanionet e Osumit.

Per portalin Iliriatv.com nga Berati : Zhvillimi i Turizmit të Aventurës, studentët amerikanë vizitojnë kanionet e Osumit. Qendra Albania Aventure Resort (AAR), e cila ka nisur tashmë të ndërtohet në… Read more »

Mjalinda Kelmendi … E para qe fitoj medalje arte deri tani ne lojrat olimpike …..Qazim Zejnaj

Mjalinda Kelmendi … E para qe fitoj medalje arte deri tani ne lojrat olimpike …..Qazim Zejnaj

Mbretresha e botes ..e lindur ne pejen e dukagjinit ..Mjalinda Kelmendi … E para qe fitoj medalje arte deri tani ne lojrat olimpike ….. Kâm shkruajt per ty edhe media… Read more »

Skandali, sportistja shqiptare nuk parakalon në Olimpiadën e Rios, se nuk kishte kostum!

Skandali, sportistja shqiptare nuk parakalon në Olimpiadën e Rios, se nuk kishte kostum!

Skandali, sportistja shqiptare nuk parakalon në Olimpiadën e Rios, se nuk kishte kostum Prologu i pjesëmarrjes olimpike të kombëtares shqiptare në Rio De Zhaneiro 2016-të do të mbahet mend gjatë…. Read more »

Latif Demolli  nga boksieri i suksesshëm  gjyqtar ndërkombëtar i botës!

Latif Demolli nga boksieri i suksesshëm gjyqtar ndërkombëtar i botës!

Latif Demolli  nga boksieri i suksesshëm  gjyqtar ndërkombëtar i botës! Shkruan Asllan Dibrani Të shkruash për  njerëz të mëdhenj , je  i nderuar dhe i privilegjuar, nga se ke  të… Read more »