List/Grid

Politike Subscribe to Politike

VATIKANI KA PRANUAR VENDOSJEN E MARRËDHËNIEVE PARADIPLOMATIKE ME KOSOVËN

VATIKANI KA PRANUAR VENDOSJEN E MARRËDHËNIEVE PARADIPLOMATIKE ME KOSOVËN

VATIKANI KA PRANUAR VENDOSJEN E MARRËDHËNIEVE PARADIPLOMATIKE ME KOSOVËN Me qëllim të arritjes së njohjes nga Selia e Shenjtë, Qeveria e Kosovës ka pranuar sugjerimet e Selisë për emërimin e… Read more »

Presidentja Atifete Jahjaga takoi Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland

Presidentja Atifete Jahjaga takoi Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland

Presidentja Atifete Jahjaga takoi NdihmëssekretarPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga ka takuar në New York, Ndihmëssekretaren amerikane të Shtetit për Evropë dhe Azi, zonjën Victoria Nuland, me të… Read more »

Shpallet Republika e Iliridës

Shpallet Republika e Iliridës

Shkup, 18 shtator – Është shpallur Republika e Iliridës. Nevzat Halili me disa bashkëpunëtorë të tij kanë realizuar premtimin e tyre sot para qytetarët të mbledhur në Sheshin Skënderbeu në… Read more »

Serbia pengon Kosovën në iniciativat rajonale

Serbia pengon Kosovën në iniciativat rajonale

Sipas GAZETAEXPRESS . ​Marrëveshja e arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që kjo e fundit mos ta pengojë Prishtinën zyrtare në nismat rajonal, nuk është duke funksionar, sidomos në… Read more »

Albin Kurti pas nënshkrimit të marrëveshjes

Albin Kurti pas nënshkrimit të marrëveshjes

Deklarimi për gazetarët, i Kryetarit të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti pas nënshkrimit të marrëveshjes Pas takimit me kryetarët dhe përfaqësuesit e LDK, AAK dhe NISMA, në përgjigjet për pyetjet e… Read more »

Obama: ISIS do të shkatërrohet, sulme ajrore edhe mbi Siri

Obama: ISIS do të shkatërrohet, sulme ajrore edhe mbi Siri

Presidenti SHBA-ve, Barack Obama ka treguar strategjinë e tij për të luftuar ISIS, të cilën organizatë ai e ka cilësuar si një organizatë terroriste, e cila nuk ka të bëjë… Read more »

Nishani kërkon që të respektohen të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni dhe Luginë

Nishani kërkon që të respektohen të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni dhe Luginë

Presidenti Bujar Nishani priti sot pasdite në një takim Komisioneren e Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare, Astrid Thors. Zbatimi i plotë i Marrëveshjes së Ohrit është e vetmja alternativë… Read more »

SHQIPËRIA E VLERËSUAR DHE KËRKUESE NË SAMITIN E NATO-s

SHQIPËRIA E VLERËSUAR DHE KËRKUESE NË SAMITIN E NATO-s

Ja si shprehet Kryeministri i Shqiperise Edi Rama per takimin dy ditor te Uellsit , nepermjet faqes se tije ne Fb: U mbyll Samiti dy ditor i Uellsit ku Shqipëria… Read more »

Hoxhaj në OKB: Të mbyllet UNMIK-u

Hoxhaj në OKB: Të mbyllet UNMIK-u

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në fjalën e tij në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën ka kërkuar nga Serbia që t’i respektoj marrëveshjet e… Read more »

Me një zë dhe projekt në Berlin.

Me një zë dhe projekt në Berlin.

Kryeministri Edi Rama mori pjesë , në takim katërpalësh me Kryeministrat e Kroacisë Zoran Milanoviç, të Malit të Zi Milo Gjukanoviç dhe të Bosnjës Vjekoslav Bevanda, që u mbajt në… Read more »