List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Festë në Preshevë, Rama shpallet “Qytetar Nderi”: Do mbrojmë interesat e shqiptarëve

Festë në Preshevë, Rama shpallet “Qytetar Nderi”: Do mbrojmë interesat e shqiptarëve

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka mbërritur pak para mesditës së sotme nga Beogradi në Preshevë. Gjithçka ka qenë e organizuar mirë në sheshin “Liria”, ku me qindra e mijëra… Read more »

Rama – Vuçiç ….Civilizimi perballe Obskurantizmit. Opinion nga Adriatik Dosti.

Rama – Vuçiç ….Civilizimi perballe Obskurantizmit. Opinion nga Adriatik Dosti.

Opinion Aspak e deshiruar nga serbet ,e mezipritur nga Rama …ne fund te fundit as edhe e parashikuar ose e protokolluar por saktesisht e detyruar dhe e urdheruar ….nisi ne… Read more »

Shtypi ndërkombëtar: Incident diplomatik mes dy rivalëve të Ballkanit

Shtypi ndërkombëtar: Incident diplomatik mes dy rivalëve të Ballkanit

Shtypi ndërkombëtar e ka cilësuar si një incident diplomatik përplasjen mes kryeministrit shqiptar Rama dhe atij serb Vuçiç për çështjen e Kosovës. Gazeta prestigjioze amerikane “The Washington Post”, ka shkruar… Read more »

Edi Rama në Beograd: Kosova e pavarur realitet i pamohueshëm

Edi Rama në Beograd: Kosova e pavarur realitet i pamohueshëm

Botuar ne portalin Zeri Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp me homologun e tij serb, ka thënë se Kosova është një shtet i pavarur dhe ky realitet nuk kthehet… Read more »

Kosova “përplas” Ramën dhe Vuçiçin ..Sipas   Bota Sote.

Kosova “përplas” Ramën dhe Vuçiçin ..Sipas Bota Sote.

Kryeministri Edi Rama në konferencë për shtyp me homologun e tij serb, ka thënë se Kosova është një shtet i pavarur dhe ky realitet nuk kthehet më pas,. Ai ka… Read more »

Zbardhen detaje te programit te vizites se kryeministrit Edi Rama  ne Beograd

Zbardhen detaje te programit te vizites se kryeministrit Edi Rama ne Beograd

Vizita , më datën 10 nëntor 11:00 Takimi “kokë më kokë” Rama-Vuçiç 11:30 Takimi mes dy delegacioneve 12:30 Konferenca për shtyp e dy Kryeministrave 16:00 Rama do të takohet me… Read more »

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME ,TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES.

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME ,TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES.

KA ARDHUR KOHA QE NE SI EMIGRANT DUHET TE KERKOJME TE DREJTEN E VOTES SIPAS KUSHTETUTES. Te gjitha forcat politike ne Shqiperi ,sidomos ato kryesore si PD e PS sa… Read more »

Shqipëria zgjidhet vendi ku do të ngrihet Sekretariati i Fondit të Ballkanit Perëndimor

Shqipëria zgjidhet vendi ku do të ngrihet Sekretariati i Fondit të Ballkanit Perëndimor

Sipas faqes se Ministrise se Jashjtme te republikes Shqipetare . Ministri Bushati mori pjesë sot në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Grupit të Vishagradit dhe të Ballkanit… Read more »

Gazeta me e madhe serbo malazeze Vesti, e ka botuar intervisten me perpiluesin platformes per   Shqiperine Natyrale K Danaj , me titullin: Shqiptaret ne Mal te Zi, deshirojne Shqiperine Natyrale

Gazeta me e madhe serbo malazeze Vesti, e ka botuar intervisten me perpiluesin platformes per Shqiperine Natyrale K Danaj , me titullin: Shqiptaret ne Mal te Zi, deshirojne Shqiperine Natyrale

I intervistuar nga gazeta serbo malazeze Vesti, Ideatori dhe perpiluesi i platformes per Shqiperine Natyrale Koco Danaj eshte shprehur se Politikanët janë të përkohshme, kombi është i përjetshëm “Prandaj mua… Read more »

Rama: Minus i madh para racizmit. 20 mijë tifozë kuqezi në Shkodër ndaj Serbisë .  Autor: Gazeta Shqip

Rama: Minus i madh para racizmit. 20 mijë tifozë kuqezi në Shkodër ndaj Serbisë . Autor: Gazeta Shqip

Pas një reagimi të shkurtër në “FB” pas vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri, kryeministri Edi Rama ka pritur mesditën për të dalë në një konferencë shtypi për të dhënë… Read more »