List/Grid

Politike Subscribe to Politike

“Pa zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Maqedonia kurrsesi nuk mund të jetë pjesë e NATO-s “

“Pa zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Maqedonia kurrsesi nuk mund të jetë pjesë e NATO-s “

Grusht i forte i Rames , kunder diktatorit te Ballkanit Nikola Gruefski dhe qeverise se Maqedonise Duket se me ne fund nje qeveri e Shqiperise , ka dale forte ne… Read more »

Grekët sulmojnë Jugun e Shqipërisë, ulin flamurin shqiptar dhe ngrenë atë të Vorio Epirit / Prezencë e ushtarakëve grekë

Grekët sulmojnë Jugun e Shqipërisë, ulin flamurin shqiptar dhe ngrenë atë të Vorio Epirit / Prezencë e ushtarakëve grekë

  Botuar në portalin E VËRTETA…Nga Arben LLALLA Më 16 Maj, me rastin e 101, vjetorit të aneksimit të jugut të Shqipërisë që njihet nga grekët si Autonomia e Vorio… Read more »

S’kemi elita të mirëfillta politike

S’kemi elita të mirëfillta politike

Botuar ne faqen elektronike EPOKA E RE Lideri i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj, është shprehur mjaft kritik ndaj elitave politike në Kosovë dhe Shqipëri. Në këtë intervistë për… Read more »

Kryeministri Rama : Luftë pa kompromis për ndërtimin e shtetit modern të Shqiptarëve..

Kryeministri Rama : Luftë pa kompromis për ndërtimin e shtetit modern të Shqiptarëve..

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Të nderuar deputete dhe deputetë, 48 orë më parë, Tirana u gdhi me lajmin e vendosjes së tre bombave. Dy… Read more »

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Reuters raporton se Samaras ka thirrur liderin e SYRIZA-s, Alexis Tsiprasin, për t’i uruar fitoren. “Populli grek ka vendosur dhe ne e respektojmë vendimin e tij. Kam ndërgjegje të pastër…. Read more »

Futja ne parlament e opozites eshte finalizim i marveshjes se aritur ,dhe jo humbja e mandateve .. Eshte shprehur ne nje prononcim deputetja Albina Deda Gjoci.

Futja ne parlament e opozites eshte finalizim i marveshjes se aritur ,dhe jo humbja e mandateve .. Eshte shprehur ne nje prononcim deputetja Albina Deda Gjoci.

Nga Leon Molla Futja në parlament me dt. 24. 12. 2014 u bë në respekt të mareveshjes dhe Jo të djegjes së mandateve të deputetëve të PD dhe aleatëve sic… Read more »

70-vjetori i Çlirimit të bishës komuniste*  Konferenca “Krimet dhe masakrat e regjimit komunist në Shqipëri”

70-vjetori i Çlirimit të bishës komuniste* Konferenca “Krimet dhe masakrat e regjimit komunist në Shqipëri”

Nga Sulejman Gjana Tematika e përzgjedhur mbart në vetvete gjithë peshën e vuajtjeve që regjimi komunist i shkaktoi popullit e kombit shqiptar. Ky regjim e kjo diktaturë sunduese në vendin… Read more »

Kosova më në fund me qeveri, Isa Mustafa kryeministër.

Kosova më në fund me qeveri, Isa Mustafa kryeministër.

Sulo Gozhina Kosova më në fund me qeveri, Isa Mustafa kryeministër Thaçi dhe Mustafa u pajtuan në parim për ndërtimin e koalicionit ndërpartiak mes PDK-së dhe LDK-së. Sipas marrëveshjes së… Read more »

Zhvillon punimet koferenca e Monarkisteve Mirdite..

Zhvillon punimet koferenca e Monarkisteve Mirdite..

DEMOKRATET RIGJEJNE VETEN TEK MONARKISTET, ISH KREU I PD GJON NDOJ ZGJIDHET KRYETAR I PLL MIRDITE. ILIRIA TV Me datën 15. 11. 2014 rreth orës 10:30 Partia ”Levizja e Legalitetit”… Read more »

Sa e ligjshme ishte Konferenca e Londrës ?

Sa e ligjshme ishte Konferenca e Londrës ?

Konferenca e Londrës nuk është një konferencë zyrtare. Që në fillim, ajo mori vendim që të mos mbante proces-verbal. Një veprim i tillë, të kujton veprimet e atij që bën… Read more »