List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Takim  i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Takim i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Shqiptaret tashme te Vendosur ne rrugen e tyre te pakthyeshme per Bashkepunim dhe Zhvillim Mbarekombetar! Në një sallë të mbushur mbi kapacitetin, në Muzeun Kombëtar në Tiranë, përfaqësues të Lëvizjes… Read more »

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI.. Opinion nga Afrim Caka

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI.. Opinion nga Afrim Caka

KJO KLASË POLITIKE QOBANËSH DHE KËTA TË SËMURET ISLAMIK DUHET TË LARGOHET NGA SHTETI Një ideologji e çuditshme tradhtarësh! Largë duartë nga politika! Nuk mund ta presim këtë gjë nga… Read more »

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë

Aleanca e Bashkuar Shqiptare lëshon një Komunikatë kundër marrëveshjeve të Qeverisë së Kosovës me Serbinë Komunikatë Nr.: 0011 Si subjekt i ri dhe me synim të zhvillimit të gjithanshëm të… Read more »

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi.

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi.

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi Bota Sot | 12.09.2015 12:16 Këshilltarët komunalë të tri komunave Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, kanë miratuar me unanimitet themelimin… Read more »

ABSH :  Përkushtim që të jemi sa më të bashkuar.. Nga Hajrulla Buzani

ABSH : Përkushtim që të jemi sa më të bashkuar.. Nga Hajrulla Buzani

FJALË PËRSHENDETËSE PËR ANTARËT E ALEANCES SË BASHKUAR SHQIPTARE (ABSH) Të nderuar miq, antar, idhtarë dhe përkrahës të Aleances se Bashkuar Shqiptare,   Viti 2015 është një vitë ku ne… Read more »

Diaspora . Formimi i një strukture të re politke në Kosovë,  Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Nga  Hajrulla Buzani

Diaspora . Formimi i një strukture të re politke në Kosovë, Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Nga Hajrulla Buzani

Formimi i një strukture të re politke në Kosovë, Aleanca e Bashkuar Shqiptare(ABSH) Gurëthemelet e para të strukturës së re politike u vunë më 28.06.2015, në Hennef te Gjermanisë, ku… Read more »

RAMA: ÇËSHTJA E DETIT ËSHTË ÇËSHTJE ME INTERES KOMBËTAR DHE QEVERIA SHQIPTARE NUK E NEGOCION INTERESIN KOMBËTAR

RAMA: ÇËSHTJA E DETIT ËSHTË ÇËSHTJE ME INTERES KOMBËTAR DHE QEVERIA SHQIPTARE NUK E NEGOCION INTERESIN KOMBËTAR

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në konferencën për mediat me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç u ndal edhe tek marrëdhëniet me Greqinë. Në fjalën e tij Rama theksoi se Shqipëria ka… Read more »

Kryeministrit Rama pret Kryeministrin e Serbisë Vuçiç

Kryeministrit Rama pret Kryeministrin e Serbisë Vuçiç

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Rama dhe Kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç: Falenderoj Kryeministrin Vuçiç për këtë vizitë dhe shpreh qysh në fillim bindjen se këto 24 orë që ai do… Read more »

Gjermania kërkesë për hetim ndërkombëtar për Kumanovën, Rama: Gur themeli për bashkëjetesën

Gjermania kërkesë për hetim ndërkombëtar për Kumanovën, Rama: Gur themeli për bashkëjetesën

Gjermania kërkesë për hetim ndërkombëtar për Kumanovën, Rama: Gur themeli për bashkëjetesën Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shprehur mirënjohjen për vendimin e Gjermanisë për të kërkuar hetim ndërkombëtar lidhur… Read more »

“Pa zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Maqedonia kurrsesi nuk mund të jetë pjesë e NATO-s “

“Pa zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Maqedonia kurrsesi nuk mund të jetë pjesë e NATO-s “

Grusht i forte i Rames , kunder diktatorit te Ballkanit Nikola Gruefski dhe qeverise se Maqedonise Duket se me ne fund nje qeveri e Shqiperise , ka dale forte ne… Read more »