List/Grid

Politike Subscribe to Politike

Integrimi në BE/ I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar vizitë zyrtare në Shqipëri!

Integrimi në BE/ I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar vizitë zyrtare në Shqipëri!

I Dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vijë në Shqipëri në një vizitë zyrtare më datë 9 dhjetor.Këtë e ka bërë të ditur ambasada… Read more »

Shqipëri-BE: Kryenegociatori i integrimit, Zef Mazi, raporton për ecurinë e procesit

Shqipëri-BE: Kryenegociatori i integrimit, Zef Mazi, raporton për ecurinë e procesit

Në Tiranë, Këshilli Kombëtar i Integrimit diskutoi sot mbi ecurinë e procesit integrues në Bashkimin Europian. Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin Europian, ambasadori Zef Mazi, deklaroi se “Shqipëria i përmbushi… Read more »

SULMI NDAJ AMBASADËS SË SHBA-së DHE BE-së, MARRËZI ANTISHQIPTARE! Nga: S A

SULMI NDAJ AMBASADËS SË SHBA-së DHE BE-së, MARRËZI ANTISHQIPTARE! Nga: S A

Kodoshët politikë i janë vërsulur faktorit ndërkombëtar nga frika e dëshitimeve, si ithtarë të rrugëve agresive e shkatërruese ndaj shtetit dhe pronës publike. Ju kërkoni me cdo kusht dhe me… Read more »

Nuk ia vlen. Më ka zhgënjyer, më ka fyer me padrejtësira poshtëruese ….Nga Simon Vrusho.

Nuk ia vlen. Më ka zhgënjyer, më ka fyer me padrejtësira poshtëruese ….Nga Simon Vrusho.

“100 VOTA DEMOKRACISË NË ’91-shin, ASNJË VOTË TANI !” Burhan Tabaku, 72 vjeç, nga lagjia më e madhe në Çelepias, Berat, nga një fis i madh, babai i të cilit,… Read more »

Qeveri teknike, zgjedhjet e përgjithshme në vjeshtë!

Qeveri teknike, zgjedhjet e përgjithshme në vjeshtë!

Shkruan: Florim Zeqa Qeveri teknike, zgjedhjet e përgjithshme në vjeshtë!   Epilogu i zgjedhjeve të 11 qershorit, për të mos thënë të pamundur, e vështirëson tej mase krijimin e qeverisë… Read more »

Konkurenca midis llojit. PS + LSI ne gare per Beratin e Kucoven.  Nga Berati Dilaver Xhelili.

Konkurenca midis llojit. PS + LSI ne gare per Beratin e Kucoven. Nga Berati Dilaver Xhelili.

BERAT – Berati mollë sherri për dy  forcat politike Parti socialiste dhe Lëvizja Socialiste Integrim      Partia socialiste – Do të fitojmë 5 deputet  në qarkun Berat Dilem e madhe… Read more »

Shqiptarët “trondisin” Shkupin: Platformë shtetformuese e unifikuar..Top Channel

Shqiptarët “trondisin” Shkupin: Platformë shtetformuese e unifikuar..Top Channel

Partitë shqiptare, BDI, lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH shprehën së bashku me një deklaratë përkushtimin e tyre për realizimin e të drejtave kombëtare në mandatin e ardhshëm qeveritar… Read more »

Rama “çmend” sërish grekët: Në Athinën e asaj kohe flitej kryesisht shqip.

Rama “çmend” sërish grekët: Në Athinën e asaj kohe flitej kryesisht shqip.

Kryeministri Edi Rama në një fjalim të mbajtur gsot në Kuvend duke iu kthyer përgjigje siç tha ai, atyre që u shqëtësuan nga postimi i tij në Facebook mbi Gjergj… Read more »

Konferenca e PD-së Kurbin. Nga Ahmet Zani

Konferenca e PD-së Kurbin. Nga Ahmet Zani

Konferenca e PD-së Kurbin e zhvilluar në ambjentet e Pallatit të Kulturës Laç, analizoj aktivitetin politik përgjatë periudhës trevjeçare. Partia demokratike ne Kurbin ka rezultuar me rënje, dhe kjo si… Read more »

Ilir Meta :Në këtë drejtim , edhe unë ashtu sikurse ambasadori Lu, po më soset durimi. Nga: Sulo Gozhina Berat

Ilir Meta :Në këtë drejtim , edhe unë ashtu sikurse ambasadori Lu, po më soset durimi. Nga: Sulo Gozhina Berat

Konferenca për shtyp e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta Besoj se është momenti për të bërë përpjekjet ekstreme për ta shndërruar historinë e reformës kushtetuese për drejtësinë në një histori… Read more »