List/Grid

Opinione Subscribe to Opinione

Integrimi në BE/ I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar vizitë zyrtare në Shqipëri!

Integrimi në BE/ I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar vizitë zyrtare në Shqipëri!

I Dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vijë në Shqipëri në një vizitë zyrtare më datë 9 dhjetor.Këtë e ka bërë të ditur ambasada… Read more »

Shqipëri-BE: Kryenegociatori i integrimit, Zef Mazi, raporton për ecurinë e procesit

Shqipëri-BE: Kryenegociatori i integrimit, Zef Mazi, raporton për ecurinë e procesit

Në Tiranë, Këshilli Kombëtar i Integrimit diskutoi sot mbi ecurinë e procesit integrues në Bashkimin Europian. Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin Europian, ambasadori Zef Mazi, deklaroi se “Shqipëria i përmbushi… Read more »

BE propozon kufizime të reja për udhëtime

BE propozon kufizime të reja për udhëtime

Bruksel, 25 janar 2021 – Komisioni Evropian propozoi një paketë të re masash për kufizimin e udhëtimeve, me qëllim frenimin e përhapjes së një lloji të ri të koronavirusit. Propozimi përmban… Read more »

….Duhet të mësojmë që në radhë të parë mos luftojmë mes veti. Opinion nga : Burhan Kaliqi Pajazitti

….Duhet të mësojmë që në radhë të parë mos luftojmë mes veti. Opinion nga : Burhan Kaliqi Pajazitti

Nga kush e presim konsolidimin e shtetit tonë?!!! Si një qytetar i një shteti të lirë, e ndjej detyrim moral dhe kushtetues të vihem në shërbim të tij, pa kushte… Read more »

SULMI NDAJ AMBASADËS SË SHBA-së DHE BE-së, MARRËZI ANTISHQIPTARE! Nga: S A

SULMI NDAJ AMBASADËS SË SHBA-së DHE BE-së, MARRËZI ANTISHQIPTARE! Nga: S A

Kodoshët politikë i janë vërsulur faktorit ndërkombëtar nga frika e dëshitimeve, si ithtarë të rrugëve agresive e shkatërruese ndaj shtetit dhe pronës publike. Ju kërkoni me cdo kusht dhe me… Read more »

Artan Hoxha: I kemi me zë dhe figurë, SHBA do i marrë përpara dhe do i shtypë

Artan Hoxha: I kemi me zë dhe figurë, SHBA do i marrë përpara dhe do i shtypë

Artan Hoxha, në një intervistë për Mapo, flet për ecurinë e reformës në drejtësi. Ai shprehet se tashmë dihet se kush janë kundërshtarët e saj, pasi kanë dalë me zë… Read more »

Rrenimi, ne vend te remontit, ishte i qellimeshem!

Rrenimi, ne vend te remontit, ishte i qellimeshem!

Ishin ivenstime ndër vite gati shekullore, ishin djersa e gjak i pastër shqiptarie !!! Boshti Athinë-Beograd detyroi shkatërrimin e 500 fabrikave në Shqipëri nga viti ’90 – 95′. Rezultat i… Read more »

KJO ËSHTË VETËVRASJA JONË KOMBËTARE, NË KOHË PAQE! Nga Sulejman Abazi

KJO ËSHTË VETËVRASJA JONË KOMBËTARE, NË KOHË PAQE! Nga Sulejman Abazi

Filozofia serbe po shfrytëzon me efikacitet të gjithë rastet që paraqiten për të futur përçarjen midis kombit shqiptar, mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ne rastin e diskutimit marramendës të Ministrit të… Read more »

Para ligjit te gjithë “peshqit” janë të barabart .Po “peshkaqenet” ?! Opinion Nga : Dilaver Xhelili

Para ligjit te gjithë “peshqit” janë të barabart .Po “peshkaqenet” ?! Opinion Nga : Dilaver Xhelili

Para ligjit te gjithë “peshqit” duhet te jene  të barabart.”Peshkaqenet” ne Shqiperi livadhisin te lire! Prej kohësh në shqipëri  flitet për ndalimin e “peshqëve” të mëdhenjë ,por kjo ka mbetur … Read more »

U lodhem me “filozofinë ” dinake te qengjit turko-serb . Boll mo! Shkrim opinion nga Fahri Xharra

U lodhem me “filozofinë ” dinake te qengjit turko-serb . Boll mo! Shkrim opinion nga Fahri Xharra

…Shqiptarët tashmë janë gjithnjë e më të vëmendshëm dhe e kan kuptuar intrigën dhe lojën manipuluese me flamurin e kombit shqiptar për të arritur deri tek qëllimet antishqiptare! Nga Fahri… Read more »