List/Grid

Magazina Subscribe to Magazina

SHQIPTARËT QË LUFTUAN PËR SHQIPËRINË U VRANË NGA VETË SHQIPTARËT .  Nga: LEON MOLLA

SHQIPTARËT QË LUFTUAN PËR SHQIPËRINË U VRANË NGA VETË SHQIPTARËT . Nga: LEON MOLLA

SHQIPTARËT QË LUFTUAN PËR SHQIPËRINË U VRANË NGA VETË SHQIPTARËT: Nga: LEON MOLLA “Burrat që dolën malit, partizanët do i vrisnin, gruan, fëmijët, prindërit dhe të gjithë ata që nuk… Read more »

EMRAT QË BËRËN KRIME NË KOHËN E KOMUNIZMIT..   Nga : LEON MOLLA

EMRAT QË BËRËN KRIME NË KOHËN E KOMUNIZMIT.. Nga : LEON MOLLA

JA EMRAT QË BËRËN KRIME NË KOHËN E KOMUNIZMIT -Nëse dikush dëshiron ta dije nga ku e kam marrë këtë informacion, mundet thjeshtë të më pyese. Lexim të mbarë… -Funksionarë… Read more »

Butrinti para 80 vjetesh ne shenimet e Sotir Koleas…  Autore :  Nini Haxhistasa Mano

Butrinti para 80 vjetesh ne shenimet e Sotir Koleas… Autore : Nini Haxhistasa Mano

Butrinti para 80 vjetesh ne shenimet e Sotir Koleas Nuk ishte rastesi qe Kryeministri Ahmet Zogu e zgjodhi Sotir Kolean ne janar 1928, drejtor te Muzeut dhe Bibliotekes Kombetare, pas… Read more »

Liqeni misterioz shfaqet papritur në mes të shkretëtirës në Tunizi

Liqeni misterioz shfaqet papritur në mes të shkretëtirës në Tunizi

Një fenomen i cuditshem ka ndodhur në Tunizi, ku një liqen është shfaqur papritur në mes të shkretëtirës në jug të vendit. Pjesa me ujë është e vendosur rreth 25… Read more »

Horoskopi i dates 3 Gusht 2014

Horoskopi i dates 3 Gusht 2014

Dashi Për çiftet dita do jete paksa delikate. Do ndiheni te plogësht dhe nuk do keni aspak dëshirë te merreni me zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Beqaret do hipnotizohen nga ideja se… Read more »

Asgjë nuk harrohet

Asgjë nuk harrohet

Mr.sc Besim DERVISHI Ne memorie te 100 vjetorit te masakrave greke ne zonen Skrapare-Berat! Kete vite u mbushen plot 100 vjet nga masakrat e bandave greke ne jugun e Shqiperise…. Read more »

I pavdekshi Ali Asllani i ka qendisur keto vargje sikur ti kishte shkruar sot ne dreke, per ate qe po u ndodh shqiptareve.

I pavdekshi Ali Asllani i ka qendisur keto vargje sikur ti kishte shkruar sot ne dreke, per ate qe po u ndodh shqiptareve.

Nga Artan Hoxha Foto per ilustrim. I pavdekshi Ali Asllani i ka qendisur keto vargje sikur ti kishte shkruar sot ne dreke, per ate qe po u ndodh shqiptareve. Jo… Read more »

Pierre-Pandeli Simsia.. E kujt s’do t’i pëlqejë dalja në fotografi për ta ruajtur si kujtim?

Pierre-Pandeli Simsia.. E kujt s’do t’i pëlqejë dalja në fotografi për ta ruajtur si kujtim?

Fotografia, përveçse ruajtjes së kujtimit ka edhe ajo rolin dhe vlerat e saja për t’u interpretuar pastaj në mënyra dhe forma të ndryshme. Para pak kohësh një funksionar i lartë… Read more »

Ka përfunduar e qetë protesta në Maqedoni, shqiptarët nuk u lejuan të protestojnë para qeverisë

Ka përfunduar e qetë protesta në Maqedoni, shqiptarët nuk u lejuan të protestojnë para qeverisë

GAZETAEXPRESS E premte, 01 Gusht 2014 14:33 Ka përfunduar e qetë protesta. Gjatë fjalimit para protestuesve, ish-deputeti Hysni Shaqiri ka deklaruar se nuk do të ndalen protestat derisa të mos… Read more »

Rama: S’jam inferior ndaj grekëve, iku koha kur Shqipëria hezitonte të vendoste

Rama: S’jam inferior ndaj grekëve, iku koha kur Shqipëria hezitonte të vendoste

“Po marr nga fjala e kryeministrit dhe dua ta falenderoj që “po, në Himarë ekzistojnë pjesëtarë të minoritetit etnik grek. Marrë edhe thënien se “pikërisht për të kufizuar hapësirat ne… Read more »