List/Grid

Diaspora Subscribe to Diaspora

“SOFRA SHQIPTARE ” NË LECCO(It),HAP PËRSËRI DYERT E SHKOLLËS SHQIPE..

“SOFRA SHQIPTARE ” NË LECCO(It),HAP PËRSËRI DYERT E SHKOLLËS SHQIPE..

  Është e pamundur të mos emocionohesh në këtë ditë të mrekullueshme ku prindërit me fëmijët e tyre të veshur si për festë e ndryshojnë komplet atmosferën e një ditë… Read more »

Argumentim i sinqerte, i nje prej aktivisteve me me ze ne Diaspore…Perpjekjet per konsolidimin e Federates se shoqatave Shqiptare ne Itali.

Argumentim i sinqerte, i nje prej aktivisteve me me ze ne Diaspore…Perpjekjet per konsolidimin e Federates se shoqatave Shqiptare ne Itali.

Erida Cela Perlala Pershendetje miq shqiptar! Dje mora pjese si perfaqsuese e shoqates ” Aquasport Terme Asd” Padova bashke me dy perfaqsues te tjere te Shoqates sone, Besnike Kuniqi dhe… Read more »

TAKIME-TRADITË TË LIDERËVE SHQIPTARË ME DIASPORËN, BASHKËPUNIMI VETËM NË LETËR

TAKIME-TRADITË TË LIDERËVE SHQIPTARË ME DIASPORËN, BASHKËPUNIMI VETËM NË LETËR

TAKIME-TRADITË TË LIDERËVE SHQIPTARË ME DIASPORËN, BASHKËPUNIMI VETËM NË LETËR Koment  ne lidhje me takimet dhe nismat e liderve Shqiptar qe shfaqen per interesat e politikes her pas here ne… Read more »

‘ GRILIATA POETIKE’

‘ GRILIATA POETIKE’

‘ GRILIATA POETIKE’ Flatëroi qiellit t’Veronës krahu i bukur i shqiponjës shkruar me vargje magjike ndez ‘Griliatën Poetike’ ! Muzën prushëroi Griliata farkëtoi shkronjat e arta gjuha shqipe e gjerë… Read more »

Nuk duhet heshtur se miraton te keqen kur je artiste !

Nuk duhet heshtur se miraton te keqen kur je artiste !

Nuk duhet heshtur se miraton te keqen kur je artiste ! Kengetarja e mirenjohur e diaspores Valbona Gjezo ka vendose te beje doreheqje nga lokalet me muzike live. Ky vendim… Read more »

Rikard Shpori:  Shpallja Shenjtore e Nobelistes se pare shqiptare Nene Tereza beri krenar Kombin Shqiptar.

Rikard Shpori: Shpallja Shenjtore e Nobelistes se pare shqiptare Nene Tereza beri krenar Kombin Shqiptar.

Shenjterimi i Nene Terezes, nobelistes se pare shqiptare, figures me markante ne fushën e bamiresise dhe humanizmit njerezor dhe njeres nga figurat me te njohura ne bote, une personalisht dhe… Read more »

FIALEMNDERIT MIQESI..Vargje nga :Kamber Cano

FIALEMNDERIT MIQESI..Vargje nga :Kamber Cano

FIALEMNDERIT MIQESI.. Ejani miq. Ju ftoj të gjithëve në sofrën e miqësisë sime,sot. Ejani, edhe pse jeni larg. Kudo nëpër botë. Në Çamëri, Kosovë, Shkup.Tiranë a Vlorë, a ju që… Read more »

Te perdoresh sportistet per qellime politike eshte krim dhe duhet te ndeshkohet! Shkruan Fatmir Bardhoci.

Te perdoresh sportistet per qellime politike eshte krim dhe duhet te ndeshkohet! Shkruan Fatmir Bardhoci.

Te perdoresh sportistet per qellime politike eshte krim dhe duhet te ndeshkohet! Nuk jam i cmendur pas futbollit, por e ndjekim nga televizori c’do ndeshje te kombetares. Padyshim qe u… Read more »

Të bashkuar, por jo të barabartë në shënjtërimin e Nënës Terezë!

Të bashkuar, por jo të barabartë në shënjtërimin e Nënës Terezë!

Shkruan: Florim Zeqa                                              05.09.2016 Të bashkuar, por jo… Read more »

Rikard Shpori, Kryetar i Bashkesise Shqiptare te Kebekut ne Montreal,uron nepermjet nje letreje Ambasadorin e Republikes se Shqiperise Z. Ermal Muca ne detyren e tij te re si perfaqesuesi me i larte i Republikes  Shqiperise ne Kanada

Rikard Shpori, Kryetar i Bashkesise Shqiptare te Kebekut ne Montreal,uron nepermjet nje letreje Ambasadorin e Republikes se Shqiperise Z. Ermal Muca ne detyren e tij te re si perfaqesuesi me i larte i Republikes Shqiperise ne Kanada

I nderuar Z.Ambasador. Me lejoni qe ne emer te Bashkesise Shqiptare te Kebekut dhe ne emrin tim personal tju urojme suksese ne detyren tuaj si perfaqesues me i larte i… Read more »