List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Përplasje ideshë, apo diçka më e frikshme! Europa heq embargon e armëve ndaj Ukrainës.

Përplasje ideshë, apo diçka më e frikshme! Europa heq embargon e armëve ndaj Ukrainës.

Sipas rjeteve sociale dhe mediave të ndrzshme elektronike . Parlamenti Evropian mbrëmë në një seancë solli një Rezolutë duke i bërë thirrje vendeve anëtare të BE për të armatosur Ukrainën…. Read more »

Serbet e qeverisë, ende shprehen per Kosovën;  Isitucionet e Krahinës

Serbet e qeverisë, ende shprehen per Kosovën; Isitucionet e Krahinës

Pas shkarkimit të ministrit Jabllanoviq nga kryeministri aktual i Kosovës Mustafa ,kan nisur reagimet e palës Serbe duke lënë të nënkuptohet se pas kosultimeve me Beogradin do vendosin nëse do… Read more »

Tetovë: Mbi 100 veteranëve të UÇK-së, nuk po i lejohet hyrja në selinë e BDI-së. Sipas Klan.mk

Tetovë: Mbi 100 veteranëve të UÇK-së, nuk po i lejohet hyrja në selinë e BDI-së. Sipas Klan.mk

Verteranët e UCK-së kanë mbërritur para selisë së BDI-së në Reçicë të Tetovës. Ata tanimë disa orë po presin takimin me Alli Ahmetin, ashtu sic kishin paralajmëruar tanimë disa ditë,… Read more »

Zgjedhjet në Greqi. Kreu i SYRIZA, Tsipras: Vendi ndërron faqe, kemi mandat të ri.

Zgjedhjet në Greqi. Kreu i SYRIZA, Tsipras: Vendi ndërron faqe, kemi mandat të ri.

Marë nga www.alb365.com Greqi – Presidenti i Parlamentit Europian telefonon kreun e SYRIZA, Tsipras. Zgjedhjet, Schulz: Kjo është një fitore historike, një sukses i madh. Schulz do të shkoj në… Read more »

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Kryeministri aktual i Greqisë, Antonis Samaras, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme dhe i ka uruar fitoren partisë SYRIZA.

Reuters raporton se Samaras ka thirrur liderin e SYRIZA-s, Alexis Tsiprasin, për t’i uruar fitoren. “Populli grek ka vendosur dhe ne e respektojmë vendimin e tij. Kam ndërgjegje të pastër…. Read more »

Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë”

Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë”

Nga Athina Aurora Gozhina. Emigrimi në një vend pa të ardhme ku dhe vet politikanët flasin me fjalën “Shpresë” ATHINË – Duket tepër e rëndë gjendja ekonomike sociale javën e… Read more »

Ambasadori Lu e siguroi Ministrin për mbështetjen e vazhdueshme të qeverisë së Shteteve të Bashkuara

Ambasadori Lu e siguroi Ministrin për mbështetjen e vazhdueshme të qeverisë së Shteteve të Bashkuara

Mare nga faqe iformative e ambasades SHBA në Tiranë. Sot, Ambasadori Donald Lu zhvilloi takimin e tij të parë me Ministrin e Punëve të Jashtme Ditmir Bushati. Të dy ranë… Read more »

Gazeta CHARLIE HEBDO thyen rekordin e shitjeve.

Gazeta CHARLIE HEBDO thyen rekordin e shitjeve.

Nga: Leon Molla CHARLIE HEBDO, në këtë numër ka thyer rekordin e shitjeve, që në orën 03:00 të mëngjesit njerëzit mbanin rradhën për të pritur blerjen e gazetës e cila… Read more »

PARIS . Marshim paqësor kundër terorizmit .Sipas te dhenave nga Franca reth 1 milion pjesmarës.

PARIS . Marshim paqësor kundër terorizmit .Sipas te dhenave nga Franca reth 1 milion pjesmarës.

Kortezhi i qytetareve parizianë dhe i liderëve botrorë në Paris, kundër terrorizmit! Leon Molla Sot në marrshimin për kujtim të ekzekutuarve nga dy vëllezërit terrorist Algjerian në ambjentet e Revistës… Read more »

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN  Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI

SHEFI I MEDIAS NË OKB PRITI GAZETARIN Z. LEON MOLLA DHE Z. TAHIR SHABANI Në mbasditen e datës 09 janar 2015, Z. François Subiger, Shef i Medias në Organizatën e… Read more »