List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët…

Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët…

Mare nga gazeta Illyria . Hebrenjtë e Zvicrës nderojnë Kosovën dhe shqiptarët Bazel (Zvicër), Prishtinë, 16 maj 2015 – Të mërkurën, më 13 maj, Dr. Sali Sefa, Konsull i Kosovës… Read more »

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ne Rovereto Itali..

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ne Rovereto Itali..

Flamuri ynè kombètar nè kèmbanèn e paqes ! Nga  Petrit Aliaj Rovereto Itali.  Një manifestim shumë i bukur, me ideator e themelues të shoqatës se parë në zonë z, Alfred… Read more »

Policët nga Maqedonia dikush i vuri në “thertore”, grupi i armatosur ka folur serbisht, shumë dilema?!

Policët nga Maqedonia dikush i vuri në “thertore”, grupi i armatosur ka folur serbisht, shumë dilema?!

Sipas © ZHURNAL.mk Shkup, 11 maj -Një pjestar i policisë maqedonase ka deklaruar për portalinwww.revulucioner.mk se se një nga kolegët polic i plagosur në Kumanovë ka thënë se grupi i armatosur… Read more »

Kumanovë: 15 policë të plagosur, 3 prej tyre në gjendje kritike

Kumanovë: 15 policë të plagosur, 3 prej tyre në gjendje kritike

Tensionohet situata në Maqedoni..Sipas mediave të ndryshme nga Tetova dhe Serbia…red. Tre policë janë në gjendje kritike dhe mjekët në Qendrën Emergjente në Shkup po të luftojë për jetën e… Read more »

SHBA:Nderoht heroizmi dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore

SHBA:Nderoht heroizmi dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore

Presidenti Nishani përshëndet votimin e rezolutës nga Senati i Nju-Jorkut për rolin e kombit shqiptar – Heroizmin dhe altruizmi i shqiptarëve gjatë Luftës së Dytë Botërore Nga Albany – New… Read more »

KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË.

KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË.

Nga: Iliria Tv KUSHTET E VESHTIRA KU NDODHEN DHE MOS REAGIMI I AUTORITETEVE DETYRON EMIGRANTET SHQIPTAR TË NGRIHEN NË PROTESTË. Diten e dieshme  24. 04. 2015 Azil kërkuesit Shqiptar në… Read more »

A mundet të quhet një shtet mikë apo vëlla Turqia?!!!!

A mundet të quhet një shtet mikë apo vëlla Turqia?!!!!

Turqia nuk lejon shkollën shqipe Në Turqi jetojnë rreth 6 milionë shqiptarë të harruar apo asimiluar; atyre nuk u lejohet ta mësojnë gjuhën shqipe as si gjuhë të huaj. Nëpër… Read more »

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit

Botuar ne Zemra Shqiptare…Kryeredaktoja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra, është nderuar me çmim prestigjioz ndërkombëtar nga Departamenti Amerikan i Shtetit(DASH) për guxim në Evropë, të cilin do t’ia ndajnë të… Read more »

CEREMONI ZYRTARE PËR PAVARËSINË E KOSOVËS  NË SHTËPINË E PËRFAQËSUESVE TË POPULLIT AMERIKAN NË  HARTFORD, KONEKTIKUT Fotoreportazh nga ARTUR VREKAJ

CEREMONI ZYRTARE PËR PAVARËSINË E KOSOVËS NË SHTËPINË E PËRFAQËSUESVE TË POPULLIT AMERIKAN NË HARTFORD, KONEKTIKUT Fotoreportazh nga ARTUR VREKAJ

Nën kujdesin e Qëndrës së Komunitetit Shqiptar, një organizim qytetar me Shqiptaro-Amerikanë i ligjëruar në shtetin e Konektikut, në shtëpinë e përfaqësuesve të popullit Amerikan, prej të hënës së kësaj… Read more »

OKB. Nuk kemi dhënë ndihma për Shqiperinë..

OKB. Nuk kemi dhënë ndihma për Shqiperinë..

OKB PËRGËNJESHTRON DEKLARATAT E QEVERISË SHQIPTARE Nga : LEON MOLLA Zyrtarët e Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë hedhur poshtë lajmin e dhënë nga qeveria Shqiptare se OKB ka ofruar… Read more »