List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,pas perplasjeve pozit opozit ne Kosove : Nuk mund të ketë asnjë marrëveshje jashtë vullnetit të popullit.

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,pas perplasjeve pozit opozit ne Kosove : Nuk mund të ketë asnjë marrëveshje jashtë vullnetit të popullit.

Sipas mediave ne Gjermani. Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka reaguar pas përplasjeve të sotme Pozitë-Opozitë brenda Kuvendit, si dhe për përplasjen mes policëve dhe protestuesve nëpër rrugët e Prishtinës… Read more »

Akte  terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. Sipas rtsh dhe Zeri.info

Akte terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. Sipas rtsh dhe Zeri.info

Akte terroriste në Paris Akte terroriste kanë tronditur kryeqytetin francez Paris mbrëmjen e së premtes. 4 sulme të koordinuara në zemër të qytetit, kanë lënë të paktën 60 të vdekur,… Read more »

U.S. Embassy-Tirana

U.S. Embassy-Tirana

U.S. Embassy-Tirana Ambasada Amerikane mirëpret projekt propozime për programin Fondi i Ambasadorit për Trashëgiminë Kulturore 2016 (AFCP). Ky është një nga programet e shumta për të cilat Ambasada bashkëpunon me… Read more »

Vazhdojnë protestat në Rumani, kërkohen reforma.. Sipas Top Channel .

Vazhdojnë protestat në Rumani, kërkohen reforma.. Sipas Top Channel .

Për të dytën natë radhazi, mijëra vetë janë grumbulluar në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht për të protestuar pas zjarrit në një lokal nate që i mori jetën 32 personave. 20… Read more »

Kufiri Kosovë-Maqedoni do të kalohet vetëm me letërnjoftim

Kufiri Kosovë-Maqedoni do të kalohet vetëm me letërnjoftim

Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Kosovës për kalimin e kufirit vetëm me letërnjoftime midis këtyre dy vendeve, po shkon drejt realizimit. Zëdhënësi i qeverisë së maqedonisë,Muhamet Hoxha, konfirmon se Qeveria ka… Read more »

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin.

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin.

Merr fund odisea e Radikës; Strasburgu urdhëron Maqedoninë të mos e devijojë lumin Merr fund odisea e devijimit të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar… Read more »

Familja myslimane ne Mitrovic mbron me fanatizem te shkuaren e saje te krishtere .. Kishen sja u fal serbeve se eshte e te pareve te mij …

Familja myslimane ne Mitrovic mbron me fanatizem te shkuaren e saje te krishtere .. Kishen sja u fal serbeve se eshte e te pareve te mij …

Nga Fahri Xharra Kishat Shqiptare ne shenjester te serbeve ozurpues… Ashtu si manastiret e kishat e vjetra te kohrave para sllave qe ndodheshin ne trevat Ilire te banuara prej Shqiptareve… Read more »

Histori e rrallë Amerikane..Ushtari Amerikan ,mer flamurin Shqiptar me vete pas mbarimit te luftes  2 boterore..

Histori e rrallë Amerikane..Ushtari Amerikan ,mer flamurin Shqiptar me vete pas mbarimit te luftes 2 boterore..

Artur Vrekaj Një flamur komunist partizan nga Shqipëria e Boshtit. Në vitin 1945, në fund të Luftës së Dytë Botërore, një ushtar amerikan këmbeu dy pako të cigareve Lucky Strike… Read more »

Rikard Shpori, shqiptari i parë qe merr Çmimin ‘Mirenjohje ndaj Vullnetarëve’ nga Bashkia e Montrealit. Derg per portalin tv iliria nga Ilmi Tahiri

Rikard Shpori, shqiptari i parë qe merr Çmimin ‘Mirenjohje ndaj Vullnetarëve’ nga Bashkia e Montrealit. Derg per portalin tv iliria nga Ilmi Tahiri

Rikard Shpori, shqiptari i parë qe merr Çmimin ‘Mirenjohje ndaj Vullnetarëve’ nga Bashkia e Montrealit. ( Une jam Shqiptar dhe keshtu jemi ne Shqiptaret Bujar dhe Bamirsa me zemer te bardhe ) Qarku i Villeray-Saint-Michel-Parc-Extension është krenar për Çmimin e Mirenjohjes ndaj Vullnetarëve qe mori z.Rikard Shpori,… Read more »

ISH-PROKURORI I HAGËS: GJYKATA SPECIALE DO T’I SHËRBEJË INTERESAVE TË SERBISË

ISH-PROKURORI I HAGËS: GJYKATA SPECIALE DO T’I SHËRBEJË INTERESAVE TË SERBISË

Ish-prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi, Sir Geoffrey Nice, thekson se Gjykata Speciale nuk mund t’i sjellë ndonjë dobi imazhit të Kosovës. Sir Geoffrey Nice, ish-Prokuror në… Read more »