List/Grid

Bota Subscribe to Bota

SHBA sot feston 240 vjetorin e Pavarësisë

SHBA sot feston 240 vjetorin e Pavarësisë

SHBA sot feston 240 vjetorin e Pavarësisë Çdo vit, më 4 korrik, Shtetet e Bashkuara festojnë Ditën e Pavarësisë. Sivjet, 4 Korriku shënon 240 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së… Read more »

Shesh në qendër të Zagrebit me emrin e Nënë Terezës

Shesh në qendër të Zagrebit me emrin e Nënë Terezës

Shesh në qendër të Zagrebit me emrin e Nënë Terezës – Nisma e inicuar nga shqiptarët u mbështet nga kryebashkiaku Bandic – Ambasadori Melo ne takim me kryebashkiakun e Zagrebit,… Read more »

Nga nesër edhe Mynihu me shtatore të Nënë Terezës.

Nga nesër edhe Mynihu me shtatore të Nënë Terezës.

Nga nesër edhe Mynihu me shtatore të Nënë Terezës Statuja e një nga figurave më të rëndësishme të popullit shqiptar Nënës Terezë që nga nesër do të jetë prezent edhe… Read more »

Ceremoni e veçantë: Ismail Kadare nderohet nga presidenti francez.

Ceremoni e veçantë: Ismail Kadare nderohet nga presidenti francez.

Ismail Kadaresë i është dorëzuar dekorimi më i lartë që Franca mund t’i japë; titulli “Komandant i Legjionit të Nderit”. Titulli i është dorëzuar nga presidenti francez, Francois Hollande pasditen… Read more »

Me rastin e dites se Tokes 22 Prill. Fjala e Presidentit te SHBA :  Amerika është duke udhëhequr luftën kundër ndryshimeve klimatike.

Me rastin e dites se Tokes 22 Prill. Fjala e Presidentit te SHBA : Amerika është duke udhëhequr luftën kundër ndryshimeve klimatike.

Sot është Dita e Tokës – e fundit qe unë do të festoj si President. Duke kthyer gjatë shtatë viteve të fundit, unë jam optimist se puna që kemi bërë… Read more »

Amerikani 19-vjeçar i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste.

Amerikani 19-vjeçar i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste.

Njeriu më me fat në botë? Mason Wells. Amerikani 19-vjeçar i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste. Ardi Nokaj·2016-03-23 Njeriu më me fat në botë? Mason Wells. Amerikani 19-vjeçar… Read more »

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Dardan Grapci Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel Une si qytetare dhe si nje politikan i ri, ndjej keqardhje dhe dhimbje per viktimat ne Bruksel, duke e ditur faktin qe… Read more »

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars

Filmi kosovar “Shok” nuk arrin të triumfojë në Oscars Autori: Lajmi.net Filmi kosovar nuk ia arrin të bëjë historinë. Filmi “Shok”, bashkëprodhim i Kosovës dhe Anglisë, nuk ka arritur të… Read more »

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ). Nga:Petrit Aliaj

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ). Nga:Petrit Aliaj

Kërkesa dhe aplikimi për nënshtetësi në Itali duke pasur si kusht rezidencën.(vend banimin ) Kërkesa e nënshtetësisë italiane për rezidencë parashikohet nga neni 9 i ligjit nr. 91/92 mbi nënshtetësinë…. Read more »

Mëngjes me kthjellim të acart!

Mëngjes me kthjellim të acart!

Mëngjes me kthjellim të acart! Kështu duket New Yorku në fillimjavën e sotme. Tufani, stuhia e madhe me dëborë goditi bregun e Atlantikut të premten dhe të shtunën, duke shkaktuar… Read more »