List/Grid

Bota Subscribe to Bota

Rrëfimi i pabesueshëm i National Geographic/ Si kemi qenë 102 vjet më parë

Rrëfimi i pabesueshëm i National Geographic/ Si kemi qenë 102 vjet më parë

Postuar ne portalin Pa Kufij NGA ADRIANA ⋅ 29/11/2014 ⋅ As rrahjet me thupra, as arma, as topi, as mërgimi, as burgimi, as edhe vetë vdekja nuk i tund nga… Read more »

Protesta te dhunshme te emigranteve ne France … Emigrantet te irituar nga deklaratat e ministres per largimin e tyre nga Franca…

Protesta te dhunshme te emigranteve ne France … Emigrantet te irituar nga deklaratat e ministres per largimin e tyre nga Franca…

LYON-FRANCE VIZITA E MINISTRES LE PEN, EMIGRANTET PROTESTA TE DHUNESHME. Nga: LEON MOLLA Ministra Franceze Le Pen disa ditë më parë njoftoj për vizitë n e saj që sot do… Read more »

Deklaratë për Shtyp John Kerry, Sekretar i Shtetit

Deklaratë për Shtyp John Kerry, Sekretar i Shtetit

Në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shteteve të Bashkuara, përgëzoj popullin e Shqipërisë teksa festoni Ditën e Pavarësisë të102të më 28 nëntor. Shqipëria është një aleate e fortë… Read more »

Françesku, bëri thirrje për rikthimin e frymën e bashkësisë dhe të qenies gati për njëri-tjetrin, nga e cila u krijua Europa e bashkuar.

Françesku, bëri thirrje për rikthimin e frymën e bashkësisë dhe të qenies gati për njëri-tjetrin, nga e cila u krijua Europa e bashkuar.

Mare nga gazeta ekektronike BOTA SOT . Deputetët e Parlamentit Europian morën kritika të ashpra nga Papa Françesku për gjendjen, ku ndodhet Europa. Por fjalimi i tij ishte një apel,… Read more »

Jeta dhe veprimtarit vaxhdojn pamvarsisht kërcnimeve dhe ,montimeve të motivuara politikisht…

Jeta dhe veprimtarit vaxhdojn pamvarsisht kërcnimeve dhe ,montimeve të motivuara politikisht…

Kryetari i OVL-UÇPMB-së, Nazmi Hajredini thirret në “bised informative” në Stacionin Policor në Preshevë, hidhen akuza të pabaza ndaj tij, kinse për nxitje dhe urrejtje ndërnacionale e fetare. Të jetosh… Read more »

Arrestim i bujshem ne Rumani…   Marko Bello.

Arrestim i bujshem ne Rumani… Marko Bello.

Nje tjeter arrestim i bujshem ne Rumani. Drejtoria Kombetare e Antikorrupsionit i ve prangat shefes se Drejtorise se Hetimit te Krimit te Organizuar dhe Terrorizmit ne Prokurorine e Pergjithshme te… Read more »

DONALD LU- Ambasadori i ri i SHBA ne SHQIPERI….  Nga Adriatik Dosti

DONALD LU- Ambasadori i ri i SHBA ne SHQIPERI…. Nga Adriatik Dosti

DONALD LU- Ambasadori i ri i SHBA ne SHQIPERI….. Eshte 48 vjec dhe ka mbi supe nje kariere dipllomatike 20 vjecare…. Ka lindur ne Huntington Beach te Californias me 1966… Read more »

Prof.Dr. Federico Parodi shprehet per : Burokracine dhe korupsionin ne Shqiperi.. Nga Luan Shmilli.

Prof.Dr. Federico Parodi shprehet per : Burokracine dhe korupsionin ne Shqiperi.. Nga Luan Shmilli.

Ambasadori i Bashkimit Europian për R.C.F.F.D.A.C në Shqiperi dhe Afrikë, Prof.Dr. Federico Parodi shprehet per : Burokracine dhe korupsionin ne Shqiperi.. “Miliardat e Eurove për Shqipërinë ekzistojnë ne Bancen Qendrore… Read more »

Maqedoni / Për herë të parë shqiptarët ortodoksë mesha në shqip në rajonin e Rekës.

Maqedoni / Për herë të parë shqiptarët ortodoksë mesha në shqip në rajonin e Rekës.

INFO PLUS Mitropolia e kishës ortodokse të Tetovës që shtrihet deri në Rekën e Epërme ka dhënë leje që në kishat e fshatrave të Mavrovës të mbahet mesha në shqip… Read more »

USAID’i mundëson investimin e 520 milionë eurove në bujqësi

USAID’i mundëson investimin e 520 milionë eurove në bujqësi

nga GAZETAEXPRESS USAID do të ndihmojë qeverinë e Kosovës që në 12 vjetët e ardhshme të investojë 520 milionë euro në bujqësi. Kjo do të bëhet falë një projekti që… Read more »