List/Grid

Aktuale Subscribe to Aktuale

Ndermarje per mbrojtjen e gjallesave ne bregdetin e Adriatikut. Nga Ahmet Zani

Ndermarje per mbrojtjen e gjallesave ne bregdetin e Adriatikut. Nga Ahmet Zani

Qendra për Studimin dhe Ndihmën e Parë për Breshkat Detare në Patok vjen si një financim i projektit NETCET: “Rrjeti për Ruajtjen e Cetaceve dhe Breshkave Detare në Adriatik”. Projekt… Read more »

Medalje e arte per atleten shqiptare ne kampionatine atletikes Turqi. Derguar nga Ardi Nokaj

Medalje e arte per atleten shqiptare ne kampionatine atletikes Turqi. Derguar nga Ardi Nokaj

Luiza Gega atletja më e mirë e Shqipëris Ardi Nokaj·2016-02-29 Luiza Gega shkëlqen në Kampionatin Ballkanik të Atletikës që po zhvillohet në Stamboll të Turqisë. Atletja shqiptare, e renditur e… Read more »

“Kickbox” Kristian Prenga ,kampjon i Europes, pas mundjes se grekut Vasilis Karagianidis. Dh Rr

“Kickbox” Kristian Prenga ,kampjon i Europes, pas mundjes se grekut Vasilis Karagianidis. Dh Rr

Ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” te Tiranes eshte zhvilluar ndeshja ne disiplinen e kickbox_it per titullin kampion i Europes ndermjet Shqiptarit Kristian Prenga dhe Grekut Vasilis Karagianidis.Ndeshja eshte zhvilluar… Read more »

Gjendja e spitalit te Lacit skandaloze !!! Viziton ambjentet deputetja e zones  e cila premton ndryshimin e gjendjes.. Nga Ahmet Zani

Gjendja e spitalit te Lacit skandaloze !!! Viziton ambjentet deputetja e zones e cila premton ndryshimin e gjendjes.. Nga Ahmet Zani

Albina Deda deputete e Qarkut tè Lezhës e shoqeruar nga mjekè, si dhe pacientë nga spitali i Laçit, ka inspektuar ambjetet e këtij spitali. Në fillim ajo është takuar me… Read more »

KAFSHATA .Poezi nga Veron Hoxhaj

KAFSHATA .Poezi nga Veron Hoxhaj

KAFSHATA Mos prit mbi dorën tende, Të hedhin pak lëmosh, Po del lufto për jetën, Të mos të rrijë barku bosh. Dy duar ti dha Perëndia Mëndje dhe shëndet, Mos… Read more »

Dikur ne lufte me arme per te sjelle lirine. Ndersa sot me investime per te sjell ndricimin (driten ).

Dikur ne lufte me arme per te sjelle lirine. Ndersa sot me investime per te sjell ndricimin (driten ).

Sot është përuruar Hidrocentrali “Albaniku III” në fshatin Selac te Shalës së Bajgores nga investitorët: Gani Nuha, Bekim Shyti, Trim Ibrahimi, dikur pjestar të UÇK dhe sot përsëri nuk reshtin… Read more »

Tre fëmijët në fshatin Bushnesh të Krujës. Prej tri ditësh të pangrënë!E jema ne spital..Nga Ahmet Zani.

Tre fëmijët në fshatin Bushnesh të Krujës. Prej tri ditësh të pangrënë!E jema ne spital..Nga Ahmet Zani.

Alarmante mund të vlerësohet, madje dhe dramatike pë tre fëmijët në fshatin Bushnesh të Krujës. Prej tri ditësh të pangrënë, nëna e tyre e sëmurë në spital dhe sikur të… Read more »

Trishtimi i një rruge mergimtari … Pershtypje nga Sami Fejza

Trishtimi i një rruge mergimtari … Pershtypje nga Sami Fejza

Më 28.10.2015 udhëtova për në Gjermani. Kosovën e lash në një mjegullin të madhe të krijuar nga keq menaxhimi i pushtëtarëve aktual, që ka krijuar shumë parregullësi e që të… Read more »

Takim  i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Takim i sukseshem, dhe vellazeror i Vetevendosjes ne Tirane !!

Shqiptaret tashme te Vendosur ne rrugen e tyre te pakthyeshme per Bashkepunim dhe Zhvillim Mbarekombetar! Në një sallë të mbushur mbi kapacitetin, në Muzeun Kombëtar në Tiranë, përfaqësues të Lëvizjes… Read more »

THIRRJE PUBLIKE URGJENTE PER NDIHME MATERIALE.. Nga mesimdhenesi Ilmi Tahiri Podujeve..

THIRRJE PUBLIKE URGJENTE PER NDIHME MATERIALE.. Nga mesimdhenesi Ilmi Tahiri Podujeve..

THIRRJE PUBLIKE URGJENTE PER NDIHME MATERIALE Te dashur qytetare , miq njerez te vullnetit te mire, bemires te tere atdheut shqiptare brenda dhe jashte tij, kudo qe ndodheni ne bote,… Read more »