List/Grid

Aktuale Subscribe to Aktuale

UNË PO TRETEM O PERËNDI… {Vajtim ,apel ne vargje ,i nje mesuesi e krijuesi atedhetar}… Shenim i redaksise

UNË PO TRETEM O PERËNDI… {Vajtim ,apel ne vargje ,i nje mesuesi e krijuesi atedhetar}… Shenim i redaksise

UNË PO TRETEM O PERËNDI {Vajtim ,apel ne vargje ,i nje mesuesi e krijuesi atedhetar}… Shenim i redaksise Unë po tretem o Perëndi në kontenjerë në këtë mjerim fatkeqësi dhe… Read more »

Kuvendi i Kosovës i zgjat mandatin EULEX-it edhe për 2 vjet.

Kuvendi i Kosovës i zgjat mandatin EULEX-it edhe për 2 vjet.

Kuvendi i Kosovës i zgjat mandatin EULEX-it edhe për 2 vjet PRISHTINË, 17 Qershor/ATSH/.- Me 84 vota pro dhe 6 kundër Kuvendi miratoi projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes ndërkombëtare në… Read more »

SKANDALI I RI || Komisioni dyshohet se u dorëzoi deputetëve harta ta falsifikuara! Sot, gjithçka kthehet në pikën zero?!

SKANDALI I RI || Komisioni dyshohet se u dorëzoi deputetëve harta ta falsifikuara! Sot, gjithçka kthehet në pikën zero?!

SKANDALI I RI || Komisioni dyshohet se u dorëzoi deputetëve harta ta falsifikuara! Sot, gjithçka kthehet në pikën zero?! Sipas Gazeta Blic Vetëm pas presionit të Gazetës Blic dhe deklaratave… Read more »

Ceremoni e veçantë: Ismail Kadare nderohet nga presidenti francez.

Ceremoni e veçantë: Ismail Kadare nderohet nga presidenti francez.

Ismail Kadaresë i është dorëzuar dekorimi më i lartë që Franca mund t’i japë; titulli “Komandant i Legjionit të Nderit”. Titulli i është dorëzuar nga presidenti francez, Francois Hollande pasditen… Read more »

Dita boterore e mbrojtjes se Breshkave,aktivitet ne Lagunen e Patokut. Shkrim nga :Ahmet Zani

Dita boterore e mbrojtjes se Breshkave,aktivitet ne Lagunen e Patokut. Shkrim nga :Ahmet Zani

Ne diten boterore te breshkave detare Prof. Dr. Idriz Haxhiu i shoqeruar nga disa nxenes nga shkollat e kryeqytetit kane organizuar nje ekspedite ne Lagunen Patok. Thuajse nje dite feste… Read more »

Largim, largim, kurbet, deri kur?! ose “ 20 milion shqiptar në Turqi pa abetare “

Largim, largim, kurbet, deri kur?! ose “ 20 milion shqiptar në Turqi pa abetare “

Largim, largim, kurbet, deri kur?! ose “ 20 milion shqiptar në Turqi pa abetare “ ( Bisedë virtuale me Dr. Laurant Bicajn ) I keq përdorur nga gazetat proturke ,… Read more »

Lllotaria ! Nga Endri Kaja. Albania.

Lllotaria ! Nga Endri Kaja. Albania.

  Lllotaria ! “Të rëntë Llotaria Amerikane” kjo ishte fraza më e dëgjuar në këto ditë emocionuese për të gjithë shqiptarët në Shqipëri dhe vecanërisht mes të rinjsh . Këto… Read more »

Si renohen  investitoret vendas ne Maqedoni…Përse nuk punon spitali i parë privat shqiptar “Shëndeti” në Reçicë të Tetovës?

Si renohen investitoret vendas ne Maqedoni…Përse nuk punon spitali i parë privat shqiptar “Shëndeti” në Reçicë të Tetovës?

Madhësia:   A është ky spital viktimë e pushtetit dhe i individëve të korruptuar ose krim të organizuar në interes të dikujt? Më ftesë të Bashkimit Demokratik për Integrim, gjegjësisht sektorit… Read more »

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel. Nga: Dardan Grapci

Dardan Grapci Reagim kunder sulmeve VETEVRASESE ne Bruksel Une si qytetare dhe si nje politikan i ri, ndjej keqardhje dhe dhimbje per viktimat ne Bruksel, duke e ditur faktin qe… Read more »

Policia shqiptare rite pranine, me policë në pikat doganore,shkak, ndonji vale e re refugjatesh… Dh. Rr

Policia shqiptare rite pranine, me policë në pikat doganore,shkak, ndonji vale e re refugjatesh… Dh. Rr

Policia shqiptare rite pranine, me policë në pikat doganore Frika e mbërritjes së valës së refugjatëve sirianë nga Greqia në Shqipëri, ka vënë në lëvizje strukturat policore, të cilat kanë… Read more »