List/Grid

Aktuale Subscribe to Aktuale

Kujt i intereson shuarja e kujteses kombetare ?!!!Nje komb pa histori eshte i denuar te humbas identitetin…

Kujt i intereson shuarja e kujteses kombetare ?!!!Nje komb pa histori eshte i denuar te humbas identitetin…

Nismetar atedhedashes,krenar per prejardhjen e tyre,ne te kundert me neglizhencen e istitucioneve perkatese,po zgjohen e po marin veprime dhe inisjativa per te mbrojtur ,kulturen dhe identitetin Shqiptar ne te gjithe… Read more »

Dy-tre çerkezë a tartarë nuk mund të na e ndërrojnë kombin….Opinion nga: Gani Mehmetaj

Dy-tre çerkezë a tartarë nuk mund të na e ndërrojnë kombin….Opinion nga: Gani Mehmetaj

Dy-tre çerkezë a tartarë nuk mund të na e ndërrojnë kombin I përbuz dy militantët “kosovaristë” që na i shurdhuan veshët më marrëzitë e tyre për ndryshim kombi, jo pse… Read more »

Shpëtim apo shpronësim i Trepçës?! Opinion nga Florim Zeqa

Shpëtim apo shpronësim i Trepçës?! Opinion nga Florim Zeqa

Shpëtim apo shpronësim i Trepçës?! Padyshim të gjithë qytetarët e vendit ju kanë gëzuar lajmit për miratimin e ligjit në kuvend, për shpëtimin e gjigantit metalurgjik nga falimentimi! Mirëpo mënyra… Read more »

Situate problematike nga reshjet ne Kurbin…Raportohet per nje viktime. Nga Ahmet Zani Kurbin .

Situate problematike nga reshjet ne Kurbin…Raportohet per nje viktime. Nga Ahmet Zani Kurbin .

Reshjet e shumta te rena gjate dites se hene ne rethin e Kurbinit kane bere qe te dalin nga shtrati disa nga perenjte malor te zones ,cka me pase kan… Read more »

Punimet per zgjerimin e rruges ,nxjerin ne pah nje thesar arkeologjik.

Punimet per zgjerimin e rruges ,nxjerin ne pah nje thesar arkeologjik.

* Lezhe,”Koder Gjazuj” “Nje zbulim rastesor por shume sensacional ne lokalitetin”Koder Gjazuj” prane fshatit malor’Gjazuj/Gazuj”;Njesia Administrative Ungrej-Bashkia Lezhe(Mirdita etnografike)”……. *Gjithcka ka startuar fale procesit te punes per zgjerimin e rruges… Read more »

BE “njeh” Çështjen Çame.

BE “njeh” Çështjen Çame.

Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve të hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka marr bekimin e Komisionit Europian. Ka qenë komisioneri Johannes Hahn, i cili… Read more »

“Unë këtu flas shqip, shqip dhe vetëm shqip”

“Unë këtu flas shqip, shqip dhe vetëm shqip”

Ajo është deputetja më e re në Parlamentin Maqedonas, por edhe më e guximshja deri tani. Pa iu dridhur qerpiku dhe pa frikë ajo ka folur për shqipen nëse është… Read more »

leter te hapur Ali Ahmetit  nga nje prej bashkeluftetareve te tije.

leter te hapur Ali Ahmetit nga nje prej bashkeluftetareve te tije.

leter te hapur Ali Ahmetit  nga nje prej bashkeluftetareve te tije.  Duke mare shkas nga publikimi i nje incizimi te bisedes midis Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit .Un komandant qakalla… Read more »

Sela: Gënjeshtarët dhe falsifikatorët duan ta minimizojnë votën shqiptare

Sela: Gënjeshtarët dhe falsifikatorët duan ta minimizojnë votën shqiptare

Sela: Gënjeshtarët dhe falsifikatorët duan ta minimizojnë votën shqiptare Nga inaonline – 20/09/2016 Konferencë për shtyp e kryetarit të Lëvizjes për Reforma PDSH, z.Ziadin Sela: Në debatin në lidhje me… Read more »

Sela: Nese nuk pranohet shqipja ndahet Maqedonia

Sela: Nese nuk pranohet shqipja ndahet Maqedonia

Maqedoni Sela: Nese nuk pranohet shqipja ndahet Maqedonia By Lajmpress E postuar më 18-09-2016, 8:54   Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela, njëherësh kryetar i LR-PDSH-së, duke komentuar propozimin… Read more »