List/Grid

Aktuale Subscribe to Aktuale

MUSTAFA NANO, SHKONI ATJE KU S’DO T’JU VIJ TURP NGA VETJA… Nga Afrim Caka .

MUSTAFA NANO, SHKONI ATJE KU S’DO T’JU VIJ TURP NGA VETJA… Nga Afrim Caka .

  MUSTAFA NANO, SHKONI ATJE KU S’DO T’JU VIJ TURP NGA VETJA… – “Nëna e Skënderbeut është serbe”, tashmë ështe debati më i fundit. Kjo teori u publikua nga Mustafa… Read more »

Ku ta kërkoj identitetin?! Nga Namik Selmani.

Ku ta kërkoj identitetin?! Nga Namik Selmani.

  Ku ta kërkoj identitetin? Më tepër se një problem social Nga Namik Selmani Në festat e fundvitit edhe shqiptarët nuk i largohen traditës evropiane të shkëmbimit të kartolinave simbolike…. Read more »

VOA- Zeri Amerikes.  Vendimi për Ramush Haradinajn pritet më 27 prill

VOA- Zeri Amerikes. Vendimi për Ramush Haradinajn pritet më 27 prill

  Një gjykatë në qytetin Colmar të Francës lindore, vendosi të shtyjë për datën 27 prill vendimin për ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai u paraqit sot sërish para… Read more »

Hysni Shaqiri ka një porosi për Ivanovin dhe protestuesit kundër Platformës shqiptare. Mare nga Info Shkupi

Hysni Shaqiri ka një porosi për Ivanovin dhe protestuesit kundër Platformës shqiptare. Mare nga Info Shkupi

  Hysni Shaqiri ka një porosi për Ivanovin dhe protestuesit kundër Platformës shqiptare 12, Mar, 2017 Situata politike në Maqedoni ka marrë përmasa dramatike që edhe vet shkaktarët e kësaj… Read more »

KUNDER NJE PUBLIKIMI, KU NJE FARE IVANI I BEN “SHAH – MAT”, KRYEMINISTRIT TIM!!

KUNDER NJE PUBLIKIMI, KU NJE FARE IVANI I BEN “SHAH – MAT”, KRYEMINISTRIT TIM!!

  KUNDER NJE PUBLIKIMI, KU NJE FARE IVANI I BEN “SHAH – MAT”, KRYEMINISTRIT TIM!! Ne akuzat dhe kunderakuzat sllavo maqedone per rolin e Shqiperise perballe krizes ne shtetin e… Read more »

Z.Ivanov, shqiptarët janë Maqedonia e lashtë

Z.Ivanov, shqiptarët janë Maqedonia e lashtë

 Përgatiti: Valter Koxhaj Nëse maqedonia sot është në një krizë identiteti dhe kërkonë të vërtetoj një trashëgimi historike pa marrë parasysh shqiptaret gabon. Kjo është e pamundur historikisht dhe nuk… Read more »

Gezuar Pavarsine Kosova jone e shtrenjte .

Gezuar Pavarsine Kosova jone e shtrenjte .

 Gezuar Pavarsine Kosova jone e shtrenjte . Gezuar i madh dhe i vogel , sot ne gezojme bashkarisht me zemren krenare. Shqiperia do të jetë gjithnjë në krah të Kosovës… Read more »

Argjentinë, Liturgjia Hyjnore , per Papa Kristo Negovanin me rastin e 112 vjetorit te vrasjes se tij nga duaret e terrorit greke.

Argjentinë, Liturgjia Hyjnore , per Papa Kristo Negovanin me rastin e 112 vjetorit te vrasjes se tij nga duaret e terrorit greke.

  Ne daten 12 Shkurt ora 11.00 mbahet ne Kishës Ortodokse Shqiptare e Buenos Aires – Argjentinë, Liturgjia Hyjnore (Mesha), per Papa Kristo Negovanin me rastin e 112 vjetorit te… Read more »

Pushteti Lokalë nukë është pronë private ..Nga Nazmi Hajredini Presheve.

Pushteti Lokalë nukë është pronë private ..Nga Nazmi Hajredini Presheve.

 Pushteti Lokalë nukë është pronë private Duke pasë për ballë diskriminimin shtetror të serbis ndajë shqipëtarve autokton në Kosovë Lindore përfaqsustë e pushtetit lokalë të cilët janë shqipëtarë si në… Read more »

KUNDËR FATIT TRAGJIK TË MENDJEVE TË NDRITURA TË KOMBIT!  Interviste me:Sulejman Abazi, Tiranë

KUNDËR FATIT TRAGJIK TË MENDJEVE TË NDRITURA TË KOMBIT! Interviste me:Sulejman Abazi, Tiranë

  Pas debatit te rihapur te idese: Shkembim territoresh,si nje opsion ky i lancuar disa kohe me pare nga akademik Rexhep Qosja …Portali Iliriatv.com intervistoi analistin dhe njohsin e situates… Read more »